Quick Charge 4.0 – lista wspieranych urządzeń potrafi rozbawić

Łukasz Pająk Newsy 2018-03-18

Szybkie ładowanie akumulatorów ma stanowić swego rodzaju rekompensatę na niewystarczające ogniwa. Nie da się ukryć, że dzisiejszy standard w wielu przypadkach okazuje się żenująco słaby. Mówimy o jednym dniu użytkowania, bez wprowadzania do tego wymagających zadań. Dlatego dużą popularnością cieszą się powerbanki, które też mogą wspierać technologie szybkiego ładowania. Za jedną z najlepszych uważa się Dash Charge od OnePlus (VOOC od Oppo), ale zdecydowanie najpopularniejszą jest Quick Charge od Qualcomma.

Jeśli korzystacie z urządzenia z górnej półki to zapewne Wasz model wspiera trzecią generację amerykańskiej technologii. W międzyczasie Snapdragony otrzymały wsparcie dla Quick Charge 4.0 i 4.0+. Różnice względem poprzedników dla zwykłych użytkowników mogą okazać się niezauważalne, ale ogólnie ładowanie jest krótsze i wywołuje mniej ciepła o kilkanaście procent. W takim razie, które smartfony mogą pochwalić się najnowszą technologią? Oto oficjalna lista Qualcomma:

Tak, to koniec. Jeden model. Przez ponad rok od wdrożenia Quick Charge 4.0 tylko Razer zasłużył na wymienienie przez Qualcomma. Oczywiście na rynku nie jest to jedyny smartfon, który wspiera nową technologię. Jest jeszcze ZTE Nubia Z17, ale nie wiemy, czemu Amerykanie nie wymienili jej na powyższej liście. 

Zobacz też: Niestety, ale Xiaomi też się zdecyduje na dziwny trend.

Dlaczego nikt nie chce korzystać z Quick Charge 4.0? Wszyscy wykorzystują technologię, która jest oznaczona numerem 3.0. Odpowiedź wydaje się prosta – oszczędności. Jak wcześniej wspomniałem, zmiany na rzecz wyższego numeru (i plusa) nie są aż nadto widoczne, więc firmy nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na opłaty licencyjne.

źródło: Android Police • Szymon L

  Nie ma czegoś takiego jak QC 4.0 i 4.0+, jest 4 i 4+.
  Poza tym na liście są dwa telefony, Nubia Z17 i Razer.

  • Anonymous

   Czepiasz się drobnostek.

   • Szymon L

    Dla ciebie drobnostka, a prawda jest taka że wymienił tylko połowę urządzeń.

    • Dawid Socha (Suszi)

     ? dobre. Za karę polowa stawki dla autora artykułu. W końcu o połowę mniej pisania miał.

 • Ok doputy nie pojawią się wkrótce smartfony które będą wspierać QC 4.0/4+, albo w ogóle nadal w użytku będzie QC 3.0 to będzie Poverty Charge 4.0/4+ I skończy w ten sam sposób co MediaTek Helio X30 że tylko jedna firma go użyła a reszta #nikogo

 • pimpim

  Nie rozumiem.
  Wystarczy zrobić telefony 2-3mm grubsze? Przeciez to by pozwoliło bez problemu 4-5k mAh wpakować. I to by był poziom OK. To się uparli na cienkie i smukłe, i są kiepskie bateryjnie. Przecież tych kilku mm nawet by nikt nie odczuł. I jestem pewien że jak by była wersja cienka-3k mAh i grubsza nawet 4mm-4.5k mAh to ten grubszy by się lepiej sprzedał..

  • Mikcerion

   Przez tę cienkosc telefony są w moim odczuciu niewygodne i case kupuję głównie żeby był telefon grubszy.

   • Kamil

    Dokladanie, robię identycznie, od pewnego czasu kupuje pancerne etui żeby pogubić telefon, wiadomo, używam etui też żeby chronić urządzenie przed uszkodzeniem, ale główny powód to chęć pogrubienia. Mam s7edge i pomimo że mi się podoba jest zwyczajnie zbyt cienki.

    • Szamajama_Okutasi

     Mam podobnie. Jak włożę tel w etui, to dopiero mi się go przyjemnie używa. „Goły” jest zbyt cienki i źle, niepewnie leży w dłoni. Też nie rozumiem tej kretyńskiej mody na jak najcieńsze smartfony.

  • Dawid Socha (Suszi)

   Jak np. Sony Xperia XZ2. Grubszy, a i tak ako małej pojemności.

   • F4YD

    Sony zawsze umiało dobrze zagospodarować przestrzeń xD

    • Dawid Socha (Suszi)

     Tak, dokładnie. Tylko chyba jeszcze żadnemu śmiałkowi nie udało się ustalić co tak naprawdę dzieje się z tymi wolnymi hektarami pola. Podobno Airbus wycofał się ze współpracy.

     • Marx

      Bo podpisali umowe z Pixelami 😉

     • Dawid Socha (Suszi)

      No tak. Zmienili front 🙂

  • Marx

   hmm, czyzby aktualnie telefony mialy 2-3mm? A mi sie wydawalo ze 6mm to minimum, a taki iPhoneX to 8mm. Jak chcesz baterie zwiekszyc o polowe, to i grubosc rosnie o polowe.

   • pimpim

    Ja nie napisałem że mają po 3mm. Tylko skoro cały telefon ma ~9mm, w tym bateria ma 3000mAh. Pogrubic o 3mm, czyli bateria lekko 4000, a telefon 12mm to nadal smukłe urządzenie.

  • Bo z grubszych baterii nie możliwe jest efektywne odprowadzanie ciepła.
   Jeśli chcesz nosić bombę w kieszeni to proszę bardzo, znajdź odważnego producenta, co ci zrobi taki telefon.

   • pimpim

    Choćby ulefone power 3/3s. Baterie po 6000mAh. Sam miałem dopóki się dało montować, baterie o zwiększonej pojemności i gabarytach po 6500mAh – gorilla gadgets, zero lemon. Jakoś nic nie wybuchło.
    Bzdury piszesz.

 • klakier

  QC 4 zdaje się musi być zgodny z USB Power Delivery co wymusza stosowanie bardziej skomplikowanej ładowarki i kabla z wtykiem USB-C po obu stronach.

 • Marek

  Żaden telefon nie wspiera QC 4.0+. Bo takowego nie ma. Jest 4+. Bez 0 w nazwie.x