LG G7 bez tajemnic – miesiąc premiery, przewidywana specyfikacja i cena

Kacper Kościański Newsy 2018-03-13

LG G7 to w ostatnim czasie gorący temat. Pojawia się coraz więcej plotek, domysłów i przecieków. Tym razem poznaliśmy miesiąc premiery, przewidywaną specyfikację oraz cenę tytułowego smartfona.

LG G7 pierwotnie miał się ukazać nieco wcześniej. Nie stało się tak z powodu zmian jakie zaszły w polityce firmy oraz w samym smartfonie. LG jakiś czas temu postanowiło, że nie będzie już regularnie wydawać nowych smartfonów. W związku z tą decyzją premiera G-siódemki została przesunięta, a ona sama zaprojektowana od nowa, by mieć pewność, że urządzenie okaże się hitem. Według koreańskich mediów, w pełni dopracowany LG G7 ukaże się pod koniec maja bieżącego roku.

Co zrobiło LG by wyróżnić swój nowy smartfon? Oczywiście, że dodało charakterystyczne wycięcie, tzw. notcha.

Zobacz także: Sprawdź, jakie aplikacje drenują baterię Twojego smartfona (bez roota)

LG G7 najprawdopodobniej będzie wyglądał tak jak na powyższym renderze. Ponadto, bez zaskoczeń, sercem smartfona ma być Snapdragon 845 w parze z 6 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach urządzenia najprawdopodobniej znajdzie się podwójny aparat 16 Mpix, a w jego wnętrzu – bateria 3000 mAh. Cena ma być nieznacznie większa od modelu G6 i kształtować się na poziomie 850-950 dolarów (ok. 2900 – 3250 zł).

Źródło: phonearena • MarcinS

  Nie, cena będzie znacznie większa. Jeśli samsung s9 za 720$ wycenia na 3600zł, s9+ za 850$ na 4000, to g7 będzie owe prawie 4000zł kosztować…

 • VikingsAreComing

  Będę się śmiał jak tego notcha w G7 wcale nie będzie.

 • Hubi75

  Nie rozumiem jak można kupić smartfon z takim ekranem i maleńką baterią? Porażka.

 • marcus1212

  Przyznam szczerze że dopiero teraz uwierzyłem że rzeczywiście to Apple wyznacza trendy… nikt inny. Przykre. I mam tu na myśli sławnego „notcha”.

  • CezaR

   Dobrze że nie wszyscy w ‚to idą’ 😛

   • Maxik

    Tutaj brawo dla Samsunga, Nokii i SONY’ego 🙂

  • Ironpiter

   Pisałem kilka dni temu że Apple zawsze wyznacza trend i każdy za tym idzie i raczej się to nie zmieni