Mobilny oddział LG robi co może, by w końcu zacząć zarabiać. Firma właśnie ogłosiła, że odchodzi od strategii regularnego wydawania nowych smartfonów, której trzymali się przez lata. W zamian za to, nowe telefony Koreańczyków będą pojawiać się tylko wtedy, kiedy będą potrzebne.

Będziemy pokazywać nowe smartfony tylko wtedy, kiedy będą potrzebne. Nie będziemy wydawać urządzeń, tylko dlatego, że robią to nasi rywale – powiedział Cho Sung-jin, wiceprezes LG Electronics.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: Połączenie smartfona z laptopem – nowy projekt Razera

Wspomniana osoba przekazała tytułową informację na tegorocznych targach CES w Las Vegas. Sung-jin dodał także, że nowa polityka firmy skupi się na wydawaniu większej liczby wariantów poszczególnych modelów, by dłużej utrzymać je przy życiu.

Taka taktyka wydaje się całkowicie zrozumiała. Pozwoli ograniczyć koszty, a także wydawać bardziej dopracowane smartfony. Trzymam kciuki, by LG w końcu wyszło na prostą.

Źródło: gsmarena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.