LG nie będzie już regularnie wydawać nowych smartfonów

Kacper Kościański Newsy 2018-01-12

Mobilny oddział LG robi co może, by w końcu zacząć zarabiać. Firma właśnie ogłosiła, że odchodzi od strategii regularnego wydawania nowych smartfonów, której trzymali się przez lata. W zamian za to, nowe telefony Koreańczyków będą pojawiać się tylko wtedy, kiedy będą potrzebne.

Będziemy pokazywać nowe smartfony tylko wtedy, kiedy będą potrzebne. Nie będziemy wydawać urządzeń, tylko dlatego, że robią to nasi rywale – powiedział Cho Sung-jin, wiceprezes LG Electronics.

Zobacz także: Połączenie smartfona z laptopem – nowy projekt Razera

Wspomniana osoba przekazała tytułową informację na tegorocznych targach CES w Las Vegas. Sung-jin dodał także, że nowa polityka firmy skupi się na wydawaniu większej liczby wariantów poszczególnych modelów, by dłużej utrzymać je przy życiu.

Taka taktyka wydaje się całkowicie zrozumiała. Pozwoli ograniczyć koszty, a także wydawać bardziej dopracowane smartfony. Trzymam kciuki, by LG w końcu wyszło na prostą.

Źródło: gsmarena • G4iner

  Czekałem aż zrobią następcę LG G2 i coś im nie wychodziło w kolejnych flagowcach, może kiedyś uda im się wrócić do tych lat świetności, na razie wybrałem Mi 6

  • marcus1212

   słuszny wybór 😉

 • Hijinx

  No i w końcu jedna normalna firma. Brawo LG!

  • Kingpl

   Poczekamy, zobaczymy czy będą tak robić 😉

  • marcus1212

   coś czuję że to tylko zagrywka marketingowa.

 • Ironpiter

  Moze i dobrze. Kazdy producent powinien wypuszczac nowy flagowiec co 3 lata. Kupujac dzis lg v30 spokojnie nam dobrze bedzie dzialal 3 lata bo ma topowe podzespoły. Nie ma sensu co roku zmienic i tak juz absurdalnie drogich flagowcow.

  • Karol Makowski

   Nawet co dwa lata było by dobrze

  • Filodendron

   A co z ludźmi, którzy zmienili telefon rok przed tym, kiedy Ty to zrobiłeś? Mają czekać na nowy model jeszcze rok dłużej niż ty? Wszyscy ludzie nie kupują telefonów w tym samym czasie, ani nikt nikomu nie każe zmieniać modelu co roku – tylko dlatego, że się pojawił nowy.x