To Nokia 9 ma skraść nasze serca – czy to się uda?

Łukasz Pająk Newsy 2018-03-11

W tym roku ponownie Nokii udało się zdobyć największe zainteresowanie na targach MWC. Jednak to nie kwestia smartfonów, a dobrego marketingu i premiery kolejnego odświeżonego modelu – tym razem 8110 na specyficznym systemie. Mimo wszystko to inteligentne urządzenia mają się sprzedawać i w tej kwestii również jest duża szansa na sukces. Nokia 8 Scirocco, mimo że w ograniczonej liczbie sztuk, wyróżnia się na tle konkurencji, ale wciąż czekamy na flagową propozycję z krwi i kości.

Takim smartfonem ma być Nokia 9, o której coraz więcej pojawia się informacji w Sieci. Z plotek wynika, że ten model ma prezentować obraz na 5,7-calowym wyświetlaczu o proporcjach 18:9 i zapewne rozdzielczości QuadHD. Siłę napędową ma stanowić Snapdragon 845. To naturalne dla tej klasy w tym roku. Jednak Finowie chcą pójść o krok dalej i zdecydować się na czytnik linii papilarnych, który zostanie scalony z wyświetlaczem. Z racji, że HMD chce wykorzystać możliwie najwięcej frontowej powierzchni to niestety istnieją obawy o pojawienie się wycięcia w ekranie. Popularny „notch” stanie się jeszcze bardziej popularny.

Zobacz też: Znasz wszystkie zmiany z Androida P?

Co jeszcze może wyróżnić Nokię 9? Po cichu liczę na aparat pokroju tego z czasów 808 PureView. Po Finach oczekujemy najlepszych aparatów, a póki co pod tym względem firma się niespecjalnie wyróżnia.

źródło: NPU • MaroSław

  ” Nokia 8 Scirocco, mimo że w ograniczonej liczbie sztuk, wyróżnia się na tle konkurencji”

  Czym konkretnie to HMD się wyróżnia?

  • stark2991

   Ekranem 16:9

 • Patryk

  Jednak Apple wyrządziło krzywdę rynkowi wprowadzając to kretyńskie rozwiązanie. Teraz wszyscy chcą to kopiować. Nowa Nokia może mieć 12GB Ramu, 16 rdzeni, 512 GB pamięci i 8 aparatów a i tak jej nie kupię jeśli skopiują Apple

  • Ironpiter

   Dokładnie. Apple zawsze narzuca styl i kazdy za tym idzie

   • fckUeve

    Nie 😀 jeżeli mówisz o wcięciu w ekranie to jest xiaomi który tego nie ma. Jeżeli mówisz o bezramkowcach to bardziej xiaomi narzuciło niż japko.
    Do tego nie widzie w tym żadnego problemu.

    • Devil_Dragos

     Jak juz to bezramkowce zaczal sharp. Xiaomi mi 7 tez ma miec wcie,oe w ekranie

   • Hijinx

    Apple nic nie narzuca. To ludzie są tak głupi, że łykają wszystko jak pelikany.

    • Δωροθεος

     To prawda, Apple niczego nie narzuca, po prostu ich rozwiązania sa najlepsze.

 • can006

  W noki problem jest taki że są za drogie a nic nie oferują ponad przeciętnego Totalna głupota że na Ceneo nokia 5 w kolorze czarnym kosztuje 599 zł a w kolorze niebieskim aż 699 100 zł drożej za kolor??. .. Bezsens pomijam fakt że lepiej było by kupić xiaomi albo motorole z 3gb ram