Porównanie aparatów na szczycie – Samsung Galaxy S9+ vs Apple iPhone X

Łukasz Pająk Newsy 2018-03-10

Samsung postanowił zrobić kolejny krok w rozwoju mobilnej fotografii. Seria Galaxy S9 szczyci się tym, że pozwala na fizyczne zmienianie wartości przesłony matrycy, co pozwala lepiej dostosować jakość obrazu zależnie od warunków oświetleniowych. To oczywiście duży skrót możliwości, jakie niesie za sobą „zamykające się” oko aparatu Koreańczyków, ale niewątpliwie to większy brat z tego rodzeństwa pozwala na więcej. Wszystko za sprawą zastosowania dodatkowego obiektywu, który pozwala rozmazać tło czy też zbliżyć obraz bez utraty jakości.

Pojedynki pomiędzy Apple i Samsungiem są już czymś naturalnym, więc nie może zabraknąć zestawienia iPhone’a X oraz Galaxy S9+. Oba modele już mogliśmy zestawić, gdy przyglądaliśmy się ich mocy obliczeniowej. Jednak jak radzą sobie na polu fotograficznym?

Początek zdecydowanie dla Samsunga. W nocy przesłona f/1.5 robi swoje. Kolejne podejścia też wskazują Galaxy S9+, jako zwycięzcę – ostrzejszy, dokładniejszy obraz, mniej rozmyć czy też poszarpanych krawędzi. Co ciekawe, gdy zaczniemy nagrywać filmy w 4K to Samsung zdaje się tracić pewność siebie – obraz bardziej się trzęsie w porównaniu do iPhone’a. Autor porównania dodał również, że to smartfon Apple’a lepiej oddaje naturalność kolorów. Jednak na rynku są inni producenci. Weźmy do tego zestawienia Huawei Mate 10 Pro i Galaxy S8, a sam test poprowadzi profesjonalny fotograf:

W tym porównaniu ewidentnie Huawei pokazuje swój pazur, a Galaxy S9+ momentami wydaje się być najgorszy.

Zobacz też: Czujesz, że producenci mają gdzieś nasze opinie?

Oczywiście profesjonaliści decydują się na dedykowany im sprzęt, a smartfony zostawmy do codziennych zdjęć, kiedy nie chcemy nosić ze sobą aparatu z prawdziwego zdarzenia. Jednak, który model według Was wygrywa w tej kategorii? Na koniec zainteresowanych rozwojem mobilnej fotografii odsyłam do bardzo ciekawej infografiki od Samsunga • „Wartości przesłony matrycy” ?????

 • ojciec

  osobiście uważam że jest to jeden ciul który aparat się użyje ponieważ telefony dzisiaj są takie że wyciągam go z kieszeni robię zdjęcie i jestem zadowolony (oczywiście jeżeli mówimy o premium telefonach) czy ono będzie miało odrobinę więcej detali czy trochę gorsze kolory to jest nie ważne jakbym zwracał na to uwagę to bym chodził z lustrzanką a nie telefonem

  • cherrz

   Zgadzam się, ale mimo wszystko lepiej mieć lepszy aparat niż gorszy. Poza tym telefon w dzisiejszych czasach zastępuje wielu ludziom profesjonalny aparat.

   • Mastertalker

    I taka jest realna prawda w życiu codziennym 🙂

   • ojciec

    Na ekranie telefonu i tak będą wyglądać świetnie nie ważne który model posiadasz na kompie to inna bajkax