ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s9 plus apple iphone x

Samsung Galaxy S9+ kontra iPhone X – który jest szybszy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Przez ostatni tydzień poznaliśmy od groma nowych smartfonów. Wiele z nich przez producentów będzie uznawanych za flagowe, te najlepsze, które mierzyć mają się z najlepszymi. Wśród nich znajdziemy Galaxy S9 i Galaxy S0+. Zgodnie z przewidywaniami, Samsung zaprezentował ewolucję, a nie rewolucję rodziny Galaxy S8 i dlatego wielu z Was mogło uznać tę premierę za niezbyt ciekawą. Mimo wszystko wiele osób już nałożyło szarfę lidera najnowszym modelom koreańskiej firmy. Czy słusznie?

W Sieci już się pojawia od groma różnorakich testów, które utwierdzają niektórych w przekonaniu, że Galaxy S9 i Galaxy S9+ nie mają sobie równych. W takim razie sprawdźmy, jak ten drugi reprezentant poradzi sobie z wyjątkową propozycją Apple, iPhonem X:

W benchmarkach Apple nie pozostawia wątpliwości, że ich układy są lepsze. Porównanie czasów uruchamiania poszczególnych aplikacji są do siebie bardzo zbliżone, ale jeśli pojawiają się zauważalne różnice to najczęściej na korzyść Samsunga. Niestety, tego typu porównania mają to do siebie, że ogromne znaczenie ma precyzja samego autora. W niektórych przypadkach można odnieść wrażenie, że przewaga jednego z modelu wynika z nierównego kliknięcia ikon na obu smartfonach. Siłą rzeczy pomijam porównania związane z uruchamianiem stron internetowych – podłączenie do jednej sieci nie daje jednoznacznych wyników. Wielozadaniowość? W tym wypadku Samsung – jak każdy Android z najwyższej półki – nie pozostawił wątpliwości, że więcej pamięci operacyjnej oznacza możliwość utrzymywania w tle większej liczby aplikacji przy życiu.

Zobacz też: Jaki smartfon będzie dobry dla dziecka?

Komu dalibyście pierwsze miejsce w tym porównaniu? Z racji, że doceniam wielozadaniowość to ja stawiam na Galaxy S9+, ale poczekajmy na kolejne porównania. Zestawienie smartfona Samsunga z modelami z Androidem może pokazać, że Koreańczycy mają jeszcze pewne kwestie do poprawy.

Sprawdź najnowsze wpisy