Xiaomi Mi 6 z wyczekiwaną aktualizacją! Macie już u siebie?

Kamil Lewicki Newsy 2018-03-01

Xiaomi nie przestaje dbać o swoich klientów. Do właścicieli flagowego modelu Mi 6 trafia znacząca aktualizacja oprogramowania. Sprawdźcie czy i u Was pojawił się komunikat o dostępności Androida 8 Oreo.

Xiaomi Mi 6 dostaje Androida Oreo

Tym razem nie mówimy tu o wersji na rynek chiński, ale o Global Stable, czyli oprogramowaniu przeznaczonym dla wszystkich. Paczka V9.2.3.0.OCAMIEK waży 1,5 GB i podnosi wersję naszego zielonego robocika do Oreo. Dostajemy zatem pełen pakiet – najnowsza wersja Androida dostępna dla Xiaomi oraz MIUI 9.

Co nowego? Zmiana wyglądu aplikacji, nowe animacje systemu, kosmetyczne poprawki ekranu głównego, a także nowe animowane ikony dla niektórych programów.

xiaomi mi 6, android oreo

Zobacz też: Najlepsze smartfony do 600 zł

Pełna lista zmian dostępna jest na oficjalnym forum MIUI. Jeśli nie chcecie czekać na OTA, możecie aktualizację przeprowadzić samodzielne korzystając z wcześniej pobranej paczki na komputer. Pamiętajcie jednak, że zawsze przed takimi działaniami warto wykonać kopię zapasową danych!

źródło: MIUI • Karls

  Tymczasem ruszają testy Oreo dla mi 5. Ciekawe jak tam to pójdzie?

 • skazi B

  Akurat nowe animowane ikony, to kwestia aktualizacji Miui 9, a nie Oreo.

 • teges

  Ma ktoś sposób na usunięcie powiadomienia o aktualizacji?

  • Maxik

   Klikasz ikonkę Aktualizacje, a następnie w prawym górnym rogu „trzy pionowe kropki”. Z rozwiniętej listy odhaczasz ostatnią opcję „Pokaż powiadomienia”. Tak jest w wersji deweloperskiej i pewnie w Globalu jest tak samo 😀

   • teges

    Nie da się odhaczyć niestety.

 • G4iner

  Podobno z tą aktualizacją jest więcej problemów niż pożytku, wystarczy poczytać na oficjalnym forum. Niektórym nawet nie wstaje system po aktualizacji. Ja zostaję na 7.1 póki nie nadejdą stosowane poprawki…
  http://en.miui.com/thread-1897888-1-1.html

  • VikingsAreComing

   Ja nie wiem, kto im to testuje. Co tydzień wychodzą wersje dev, chyba, że mają święta, a błędów z wersji na wersję coraz więcej. Do tego wersje „stable”, które wcale stabilne nie są.

   • G4iner

    Dokładnie, jest takie parcie na nową wersję Androida, a testów tej wersji jak widać było zbyt mało. Ciągle dokładają nowe funkcje zamiast wziąć się za jakieś poprawki 😀

  • Maxik

   Ogólnie z Oreo są spore problemy, a w przypadku Xiaomi to szkoda gadać 🙂

  • tom15225

   Dostałem z 2 dni temu i nie widzę najmniejszego problemu. Nigdy nie miałem problemu z globalami przez OTA.x