Najlepszy smartfon do 600 złotych! Nowe i używane

3 minuty czytania
Komentarze

Rozpoczynamy nową serię artykułów, których założenie jest bardzo proste – szukamy najlepszego smartfona w wybranej cenie. Z racji, że porównania ofert operatorów cieszą się dużą popularnością to z pewnością zainteresują Was modele do tych ofert. W końcu we wspomnianym cyklu skupiam się wyłącznie na propozycjach bez urządzeń w zestawie. Nie trudno się domyślić, że kupienie abonamentu u operatora, a smartfona na wolnym rynku jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne i po prostu tańsze.

Główne założenie niniejszego cyklu są proste – wybieram po trzy urządzenia mobilne z kategorii nowe i używane do zadanej ceny w temacie. W tym wypadku ustalamy budżet na 600 złotych, ale będziemy go dopasowywać do Waszych potrzeb. W niektórych przypadkach pozwolę sobie o 10% widełki. Dlatego nie przedłużając, zabierzmy się do pracy.

Nowe smartfony do 600 złotych

1. Xiaomi Redmi Note 4 ~550 złotych

xiaomi redmi note 4

Tego smartfona po prostu nie mogło zabraknąć w dzisiejszym zestawieniu. Zapewne nie zdziwicie się, jeśli Xiaomi będzie najpopularniejsze w dzisiejszym zestawieniu. Sam Redmi Note 4 to przede wszystkim ogromny akumulator, którego pozazdrościć może mu konkurencja z każdej klasy. Do tego dochodzi odpowiednia wydajność za sprawą Snapdragona 625, który został zestawiony z 3 GB RAM. Całość została zamknięta w atrakcyjnej, metalowej obudowie.

2. Xiaomi Redmi 4X ~500 złotych

xiaomi redmi 4x

Wspominałem już, że Xiaomi będzie… często? Tym razem propozycja nieco słabsza, ale też z mniejszym wyświetlaczem. Zamiast 5,5-cali mamy pół cala mniej. Słabszy jest też aparat, minimalnie mniej mocy obliczeniowej, ale cała reszta jest wciąż atrakcyjna. Z ogromnym akumulatorem na czele i atrakcyjną budową. Szukając Redmi 4X wybierzcie model z co najmniej 3 GB RAM. To absolutne minimum.

3. Lenovo K6 Note ~570 złotych

lenovo k6 note akumulator

Wciąż zostajemy w Chinach, ale tym razem spoglądamy na portfolio producenta, który nie ma sobie równych… na rynku laptopów. Mimo wszystko Lenovo K6 Note jest bardzo atrakcyjny pod względem akumulatora. To jeden z najlepszych pod tym względem smartfonów – ogólnie. Na to wpływ ma między innymi przeciętna wydajność – w końcu Snapdragon 430 swoje lata już ma.

Używane

1. LG G5 ~550 zł

Wielka rewolucja LG, koniec z plastikiem, pojawienie się modułów i… wielka klapa. Można narzekać na źle skalibrowany wyświetlacz, ale w porównaniu do nowych modeli to LG stanowi klasę samą w sobie – świetny aparat, dobra jakość dźwięku i zdecydowanie wyższa wydajność. 

2. Honor 8 ~620 złotych

honor 8 huawei

Smartfon bardzo zbliżony do LG, ale należy się liczyć z ograniczonymi modyfikacjami. Mimo że Huawei zszokowało wszystkich możliwościami projektu Treble to powyższy model – póki co – nie jest najpopularniejszy na nieoficjalnej scenie deweloperskiej. Jednak jest on wciąż atrakcyjny pod względem zastosowanych podzespołów i designu. Jeśli nie podoba Wam się wygląd G5 to szklany Honor może okazać się ciekawszy.

3. Xiaomi Mi A1 ~650 złotych

xiaomi mi a1

Tak, tak, jest to bardzo nowy telefon, ale wbrew pozorom można już znaleźć go wśród ofert używanych smartfonów. Trzeba liczyć się z tym, że nie znajdzie się ot tak idealnego modelu, ale w zamian otrzymacie smartfona, który dopiero, co się pojawił i wciąż jest wspierany. Wydajnościowo jest zdecydowanie lepszy od modeli wymienionych w sekcji „Nowe” i uważany jest za jednego z najlepszych w swojej cenie – to mówi swoje.

Zobacz też: Co oznacza projekt Treble dla tanich telefonów?

Za tydzień najprawdopodobniej przedstawię Wam propozycje do 1000 złotych. Jednak z racji, że jest to pilotażowy odcinek to chciałbym poznać Wasze uwagi, co do powyższego artykułu. Liczę się z tym, że mogę zapomnieć o różnych modelach, więc liczę na odpowiednie komentarze. Sam wpis powstał z pomocą społeczności Android.com.pl na naszej grupie Facebookowej. Jeśli chcesz przyłączyć się i pomóc w tworzeniu kolejnych odcinków to serdecznie zapraszamy!

Motyw