samsung galaxy s8 oreo

Android Oreo dla Galaxy S8 trafia na pierwsze telefony! Co z projektem Treble?

Michał Derej Newsy 08-02-2018

Pomimo tego, że Android Oreo na pierwsze telefony trafił kilka miesięcy temu, to użytkownicy urządzeń Samsunga wciąż czekają na upragnioną aktualizację. Okazuje się, że koreański gigant postanowił zlitować się nad swoimi klientami i dystrybucja najnowszej odsłony systemu Google’a rozpoczęła się, a aktualizacja powoli zaczyna trafiać na pierwsze urządzenia!

Oficjalna wersja Androida Oreo na pierwszych telefonach

Wygląda na to, że właściciele Galaxy S8 i S8+ z Niemiec pierwsi przetestują najnowszą aktualizację Androida – to właśnie tam na telefonach osób, które testowały oprogramowanie przez ostatnie tygodnie, pojawiło się powiadomienie o dostępności nowej wersji systemu. Oprogramowanie oznaczone zostało numerem wersji G955XXU1CRAP i waży 487 MB. W najnowszej aktualizacji systemu zawarte są lutowe poprawki błędów. Jak informuje Samsung, Android Oreo do osób, które nie korzystały systemu w wersji beta, zacznie trafiać po 24 godzinach od premiery. W kolejce aktualizacji są również kolejne państwa, w tym Polska. 

Zobacz także: Zobacz jakie nowości pojawią się w Androidzie Oreo od Samsunga!

Co z projektem Treble?

O rozwiązaniu Google’a, które usprawnić ma aktualizacje systemu, na łamach naszego portalu, pisaliśmy wielokrotnie. Okazuje się jednak, że użytkownikom Galaxy S8 i S8+ nie będzie dane przetestować tej funkcji – jak podaje portal SamMobile, wsparcie dla projektu Treble w systemie nie zostało przewidziane. Z projektu będą więc mogli skorzystać prawdopodobnie dopiero właściciele Galaxy S9. To, czy Wasze urządzenie będzie współpracowało z tym rozwiązaniem Google’a można sprawdzić, korzystając z tego poradnika

Źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x