samsung aktualizajca oreo

Najważniejsze nowości od Samsunga, które pojawią się w Oreo (Experience 9.0)

1 minuta czytania
Komentarze

Tak się złożyło, że od kilku dni codziennie dowiadujemy się czegoś nowego na temat aktualizacji smartfonów Samsunga do Androida Oreo. Za każdym razem powtarzam, że lider mobilnego rynku nie daje najlepszego przykładu konkurencji, gdyż Koreańczycy nie przedstawili nam jeszcze żadnego modelu z najnowszym systemem Google. Lada dzień powinno się to zmienić, a my przekonamy się, czy warto było czekać. Poniekąd wiedzą to użytkownicy Galaxy S8 i S8+, którzy brali udział w stosownych testach.

Jednak niewątpliwie nie wszyscy skorzystali z tej usługi i nie wiedzą, co tak naprawdę Samsung szykuje dla swoich modeli z Oreo. Firma udostępniła specjalną infografikę, która pokazuje najważniejsze nowości związane z omawianą aktualizacją. Równolegle poznamy dedykowaną nakładkę Experience 9.0, która drastycznie odmienia czystego „Robocika”. Jest to swoisty – i udany –  następca niezbyt lubianego TouchWiza. W takim razie, co przygotowali Koreańczycy? 

Zmian jest sporo i ewidentnie firma skupiła się na autorskich funkcjach. Aktualizacja do Oreo nie oznacza tylko nowości od Google, których – według Was – jest zdecydowanie za mało, co prowadzi do niechęci wobec tego systemu.

Zobacz też: OnePlus 5T może pochwalić się rozwiązaniem znanym z iPhone’a X.

Niewątpliwie nie wszystkie nowości załączone na powyższych zrzutach ekranu trafią na każdy model Samsunga z Oreo. Załączona infografika dotyczy flagowych modeli, więc chociażby zmiany związane z przystawką DeX nie pojawią się w urządzeniach z rodziny Galaxy A lub J. Kto dostanie aktualizację? Tego dowiecie się z naszego wczorajszego wpisu.

źródło: SamMobile

Motyw