Coraz więcej użytkowników skarży się na wybitnie denerwujący błąd w iPhonie X. Związany jest on z odbieraniem połączeń telefonicznych. Flagowy smartfon Apple ma problem z wybudzeniem, przy odbieraniu lub odrzucaniu połączeń telefonicznych. Uniemożliwia to bardzo często wykonywanie tych czynności. Opóźnienie wynosi około 10 sekund. Mniej więcej taki jest czas, od momentu, kiedy smartfon zaczyna dzwonić, do pokazania się informacji o możliwości odebrania lub odrzucenia połączenia na jego ekranie.

Zobacz także: Kolejny smartfon dla graczy w drodze.

Problem jest niezależny od wersji systemu w iPhonie X, także ostatnia aktualizacja iOS 11.2.5 z końca stycznia nie umożliwiła jego rozwiązania. Oczekuje się, że błąd zostanie wyeliminowany w kolejnej aktualizacji oprogramowania. Amerykanie, według informacji, od pewnego czasu nad tym pracują.

Tymczasem firma wprowadziła program naprawczy dla posiadaczy niektórych modeli iPhone’a 7. Niewielki procent sprzedanych smartfonów może wyświetlać komunikat „brak sieci” na pasku stanu, nawet kiedy zasięg sieci komórkowej jest odpowiedni. Umożliwia to wykonywanie połączeń telefonicznych i korzystanie z Internetu. Usterkę powoduje jeden z uszkodzonych komponentów na płycie głównej. Uszkodzone egzemplarze zostały sprzedane między wrześniem 2016, a lutym 2018 roku w Chinach, Hong Kongu, Japonii, Macao oraz w USA. Problem nie dotyczy iPhone’ów 7 sprzedawanych oficjalnie w Polsce. Jeżeli posiadany przez nasz telefon został sprzedany w jednym z wymienionych krajów, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem Apple w celu bezpłatnej naprawy urządzenia. Osoby, które wcześniej płatnie naprawiły objęty programem model, mogą liczyć na zwrot kosztów.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)