Irytujący błąd w iPhonie X i kolejny program naprawczy Apple

mm Mariusz Nowak Newsy 2018-02-05

Coraz więcej użytkowników skarży się na wybitnie denerwujący błąd w iPhonie X. Związany jest on z odbieraniem połączeń telefonicznych. Flagowy smartfon Apple ma problem z wybudzeniem, przy odbieraniu lub odrzucaniu połączeń telefonicznych. Uniemożliwia to bardzo często wykonywanie tych czynności. Opóźnienie wynosi około 10 sekund. Mniej więcej taki jest czas, od momentu, kiedy smartfon zaczyna dzwonić, do pokazania się informacji o możliwości odebrania lub odrzucenia połączenia na jego ekranie.

Zobacz także: Kolejny smartfon dla graczy w drodze.

Problem jest niezależny od wersji systemu w iPhonie X, także ostatnia aktualizacja iOS 11.2.5 z końca stycznia nie umożliwiła jego rozwiązania. Oczekuje się, że błąd zostanie wyeliminowany w kolejnej aktualizacji oprogramowania. Amerykanie, według informacji, od pewnego czasu nad tym pracują.

Tymczasem firma wprowadziła program naprawczy dla posiadaczy niektórych modeli iPhone’a 7. Niewielki procent sprzedanych smartfonów może wyświetlać komunikat „brak sieci” na pasku stanu, nawet kiedy zasięg sieci komórkowej jest odpowiedni. Umożliwia to wykonywanie połączeń telefonicznych i korzystanie z Internetu. Usterkę powoduje jeden z uszkodzonych komponentów na płycie głównej. Uszkodzone egzemplarze zostały sprzedane między wrześniem 2016, a lutym 2018 roku w Chinach, Hong Kongu, Japonii, Macao oraz w USA. Problem nie dotyczy iPhone’ów 7 sprzedawanych oficjalnie w Polsce. Jeżeli posiadany przez nasz telefon został sprzedany w jednym z wymienionych krajów, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem Apple w celu bezpłatnej naprawy urządzenia. Osoby, które wcześniej płatnie naprawiły objęty programem model, mogą liczyć na zwrot kosztów.

Źródło: MacRumors • Marucins

  To żaden błąd to ficzer.
  Ile razy mam ci to powtarzać!
  Apple nie popełnia błędów, a nawet jeśli coś im nie wyjdzie to jest to wina innych, a nie samego Apple – wszystko zależy jaki podzespół szwankuje.

  • mindla

   Masz pokrętne rozumowanie.
   Kupuję samochód danej marki i nie interesuje mnie kto produkuje opony, szyby, siedzenia
   czy inne komponenty.
   Mnie interesuje tylko to czy działa to poprawnie czy szwankuje.
   O ile w telefonie usterkę programową można naprawić aktualizacją softu to usterki hardware nie naprawisz bez serwisu i kosztów.

   • Marucins

    Czyli nie godzien jesteś sprzętu Apple.
    Do czasu aż nauczysz się podchodzić do niego z największym namaszczeniem, aż zrozumiesz że to nie byle inżynier projektował ale SIR Ive, aż wejdzie do tej mózgownicy że to nie byle taśma a fabryka z najinteligentniejszymi osobnikami na ziemi skręca słuchawki do tego czasu będziesz uważał to za pokrętne rozumowanie.

    😉

 • mindla

  Widzę że w jednym miejscu artykule ujetu w dwa dni wątki. Dobry pomysł, może warto zebrać kilka wątków i o Apple pisać raz na tydzień.

 • Patryk PowerUser

  Mój poprzedni egzemplarz iPhone 7 gubił zasięg w centrum dużego miasta w Polsce a dostałem go z nową umową u jednego polskiego operatora zaraz po premierze. Niedawno musiałem wystąpić z rękojmią, bo bateria padła na amen przy temperaturze 0-2*C na zewnątrz. Serwis stwierdził 27 usterek i wymieniono mi telefon na nowy. Super jakość Apple, ostatni raz się dałem nabrać.

  • Mariusz Nowak

   Apple bardzo często wymienia telefony. Z tym, że wbrew obiegowej opinii – nie na nowe. Plusem tego rozwiązania jest nowa, roczna gwarancja (tylko w przypadku telefonu kupionego w Polsce).

 • Karol Makowski

  Czy wrzesień 2016 to nie początek sprzedaży tego modelu? iphone7?

  • disqus_6HwujomiHs

   Tak

 • stark2991

  Hahahaha, jak pięcioletni lagujący Android 😀

  • Adrian Kijek

   Tyle ze wydadza latke do ios11 i po problemie a android dalej zostanie lagujacy?

   • Nie o to do końca chodzi. Płacisz ładną sumkę za dany model i wymagasz dobrego działania na start. Choć po błędach w iOS11 to już mało kogo zdziwi.

    • Michał

     Każdy błąd w ios jest nagłaśniany. W androidzie każdy błąd to statystyka.

     • W Androidzie też są nagłaśniane. A ile to było artykułów jakie to nie malware i wirusy na Androida są, a nikt ich nie widział, nikt się nie chwalił. Znaleźliście kolejne tłumaczenie tak jak poprzednio, że iOS nie jest szybszy od np. OP5, bo ma wolniejsze animacje albo, że renderowanie wideo musi być, a inne testy są nierzetelne. Wiele się nasłuchałem, że niektórych porównań nie powinno się brać pod uwagę, bo nie ma w nim renderowania. Problem tylko w tym, że prawdopodobnie nikt nie renderuje filmów na iP, a powinno się właśnie testować aplikacje, które są w codziennym użytku. Jestem ciekaw ile razy i jak duża liczba użytkowników iPhone’ów renderuje takie kawałki miesięcznie, że tak bardzo o to walczycie.

     • Michał

      Co tydzień. Kolejna dziura i kolejnymi podatnościami na androida. Pod artykułem zero wejść i zero komentarzy 🙂 widocznie dziury w androidzie to codzienność.
      Samsunga mozna odblokować zdjęciem 🙂 drobiazg. Gdyby taka wtopa trafiła się apple była by afera nie z tej ziemi.

     • I co z tego, że jest zero komentarzy? A moze oznacza po prostu, że ludzie mają na to mocno wylane, bo pisze się tak od kilku lat ile to milionów/miliardów smartfonów jest zagrożone, a nikt tego nie widział? No pomyśl.
      Jak były problemy z Pixelem 2 XL – fala krytyki. Problemy z Iros Scanerem w Samsungu – fala krytyki. Poszukaj artykułów, bo to było dosyć dawno. Nawet się nie rozejrzałeś. I użytkownicy mają rację, nie przyłożyli się.
      A wejdź na np. komórkomanie tam zobaczych kilku fanboji od Apple to zobaczysz jak naokrągło wypominają Samsunga, a Ty piszesz, że nic nie piszą.
      Na km również co chwilę fala krytyki o róznych rzeczach, czy to bootlopy LG, słabe matryce, różowe ekrany i co, nie ma?
      Rozejrzyj się poczytaj to zauważysz. Jak na obecną chwilę to sporo czasu przespałeś.

     • EsiuWWW

      Żeby odblokować IPX wystarczy być podobnym do jego właściciela :-). Zresztą całe te wsparcie w Iphonach to pic na wodę. Podbicie numeru kompilacji, zmiana dwóch ikon, załatanie kilku rażących błędów i spowolnienie urządzenia. Do tego się to spfowadza

   • stark2991

    Taak, może iOS 11.4 w końcu będzie działał tak jak powinien 😉

    • Adrian Kijek

     Mam nadzieje ze tak bedzie.