nokia logo

Wyniki sprzedaży Nokii za 2017 rok – jest dobrze

Newsy

HMD zrobiło dobrą robotę wskrzeszając markę-legendę, jaką jest oczywiście Nokia. Wyniki sprzedaży za rok 2017 pokazują, że wszystko idzie w dobrą stronę.

W minionym roku sprzedano 8.45 mln smartfonów z logiem Nokii. W pierwszym kwartale od „startu” firmy do użytkowników trafiło zaledwie 100 tysięcy sztuk modelu 6 (wtedy było to jedyne urządzenie w ofercie, w dodatku dostępne tylko w Chinach), aczkolwiek z czasem wyniki spółki zaczęły znacząco rosnąć. Wszystko za sprawą wprowadzenia na rynek nowych smartfonów, które sprzedały się bardzo dobrze. W drugim kwartale ubiegłego roku do sklepów trafiły modele 5 i 3, które były powodem znaczącego wzrostu sprzedaży, ponieważ oba te urządzenia (wraz z Nokią 6) trafiły na rynek międzynarodowy.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Folx – nowy, nietypowy wirtualny operator

Według Counterpoint Research w ostatnich trzech miesiącach 2017 roku HMD miało globalny udział w sprzedaży smartfonów na poziomie 1%. Patrząc przez pryzmat takich gigantów jak Samsung czy Apple, wynik Finów wydaje się śmiesznie niski, jednak przy wydawaniu osądów należy wziąć pod uwagę krótki czas obecności „nowej” Nokii na rynku. Podane liczby są wyliczeniami wspomnianej firmy analitycznej, więc mogą delikatnie odbiegać od rzeczywistości. HMD nie podało jeszcze oficjalnych wyników.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x