Rynek operatorów komórkowych zdominowany jest przez tak zwaną wielką czwórkę, czyli Orange, Plus, T-Mobile i Play. Oprócz nich można także wymienić mniejszych tzw. wirtualnych, którzy korzystają z sieci już dostępnej. Zaliczymy do nich np. RedBull Mobile lub Virgin Mobile. Teraz czas na kolejnego wirtualnego operatora, który wchodzi na rynek. Nie jest on jednak „typowy”, ponieważ nie dostaniecie jego starterów, czy karty SIM w kioskach czy punktach stacjonarnych.

Folx

Folx, jest to pierwsza sieć komórkowa w Polsce, w której najpierw nie płacisz nic, a później 29,99 zł za miesiąc. Klient może zrezygnować z usług sieci, kiedy chce. Dodatkowo, jako jedyny operator w Polsce umożliwia załatwianie formalności i kontakt z firmą tylko przez aplikację na smartfon. Dzięki temu koszty obsługi klienta są bardzo niskie. Folx reklamuje się, że klient załatwi wszystko nie ruszając się z kanapy.

Zalety oferty Folx dla klienta

Oferta Folx to nie abonament ani opłaty z rachunkiem. Propozycja Folx jest jedna i nazywa się po prostu subskrypcją. Dzięki takiemu rozwiązaniu (cytując ze strony):

  • Twoje rachunki płacą się same – podpinasz kartę płatniczą do konta Folx i nie musisz więcej pamiętać o płatnościach, terminach i przelewach.
  • Dołączasz i rezygnujesz kiedy chcesz – subskrypcję włączasz i wyłączasz w aplikacji. Możesz to zrobić w każdej chwili, bez konsekwencji i bez wysiłku.

Ponadto standardowo jak u innych operatorów, klient może:

  • Stworzyć unikatowy numer, dobierając poszczególne cyfry albo spróbuj szczęścia, losując swój nowy numer.
  • Przenieść swój dotychczasowy numer. Aby przenieść go do Folx, nie musisz stać w kolejce w salonie, bo wszystko z łatwością załatwisz w aplikacji.

Folx działa wszędzie, ale kartę SIM możesz zamówić i przyjedzie do Ciebie w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i na terenie konurbacji śląskiej. Operator przywiezie ją nawet w 15 minut, a to dzięki umowie podpisanej z Uberem. Kierowcy znanej sieci będą wozić karty SIM Folx.

Zobacz także: Pierwszy smartfon z 10 GB RAM pojawi się już za kilka miesięcy

Co mamy w ofercie?

Jeżeli wydaje Wam się, że przez nietypową obsługę klienta i mniejsze koszty działalności, oferta sieci będzie rewolucyjna, to jesteście w błędzie. Za 29,99 zł subskrypcji w ciągu miesiąca otrzymujemy:

  • Nielimitowane rozmowy
  • Nielimitowane SMSy i MMSy
  • 20 GB Internetu
  • Roaming w UE bez dodatkowych opłat

Ponadto można zapraszać znajomych, aby nie płacić za subskrypcję. Gdy ktoś dołączy do Folx, korzystając z Twojego zaproszenia, oboje dostajecie darmowy miesiąc subskrypcji. Im więcej osób zaprosisz, tym dłużej nic nie płacisz. 

Gdyby pojawiły się jakieś problemy, można skontaktować się z obsługą klienta za pomocą czatu w aplikacji. Ta jest dostępna na smartfony z Androidem w wersji 4.4.4 i nowszej oraz iOS. W Google Play ma ona średnią ocen na poziomie 4.4, a więc można założyć, że jest przyzwoita. Co na to konkurencja? Najlepsze oferty możecie przejrzeć w moim wpisie

Źródło: Google Play, folx

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.