OnePlus w niecodzienny sposób podszedł do tematu aktualizacji do Androida Oreo. Większość firm, jak nie wszystkie rozpoczynają od wsparcia najnowszych i z najwyższej półki modeli. Chińczycy zaczęli od końca. Najpierw zaoferowali najnowsze oprogramowanie użytkownikom OnePlus 3 i 3T, później 5, a dopiero teraz 5T. Jest to też ostatni model, który czekał na Oreo. Oczywiście już wcześniej posiadacze tytułowego smartfona mogli sprawdzić działanie tego systemu, ale w wersji testowej.

Tymczasem Oxygen OS 5.0.2 jest pierwszym, oficjalnym oprogramowaniem dla OnePlus 5T, które bazuje na Androidzie 8.0 Oreo. Lista zmian przedstawia również zaktualizowane aplikacje producenta oraz poprawy błędów. Jeśli aktualizacja jeszcze nie pojawiła się na Waszym telefonie to możecie pomyśleć o wymuszeniu jej poprzez Opera VPN i symulowanie kanadyjskiej lub niemieckiej lokalizacji. Mimo wszystko niedawno firma postanowiła również wydać kolejną edycję testową dla tego smartfona. Tutaj jest już zdecydowanie ciekawie. Niewiele firm decyduje się na dodawanie nowych funkcji, ale nie OnePlus. Firma oficjalnie usunęła podejrzaną aplikację, która mogła wysyłać nasze dane ze schowka. Jednak nie to jest najciekawsze. Pojawiła się nowa forma obsługi przycisków nawigacyjnych – rodem z iPhone’a X

Jak doskonale widać na powyższym filmie, OnePlus postanowiło umożliwić wywoływanie przycisków wstecz, home i menu za pomocą gestów przesuwania palcem po odpowiedniej stronie.

Zobacz też: Jak sprawdza się zaawansowana ładowarka samochodowa z Chin?

Zainteresowani wersją testową (Open Beta 3) na OnePlus 5T mogą ją pobrać z forum firmy.

 

źródło: OnePlus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.