Strava jest popularną aplikacją. Korzysta z niej ponad milion użytkowników. Skierowana jest do sportowców, którzy po swoich treningach lubią przejrzeć statystyki oraz obejrzeć przebytą trasę. Okazuje się, że może to być niebezpieczne.

Strava pokazuje lokalizacje baz wojskowych

Na Twitterze możemy znaleźć wiele osób, które zajęły się tropieniem tajnych lokalizacji wojskowych. Dzięki aplikacji Strava jest to możliwe, gdyż udostępnia ona trasy swoich użytkowników. Okazuje się, że pozostawione przez nich ślady nie tylko znajdują się w wielkich miastach, ale także w Iraku, Dżibuti czy w okolicach obiektów treningowych polskich służb.

Jeden z użytkowników stwierdził na przykład, że odnalazł tajną lokalizację rakiet Patriot w Jemenie. Poniżej parę fotografii przedstawiających kilka punktów.

Zobacz też: Co Google o nas wie?

Żołnierze ponoć zostali już pouczeni o pamiętaniu, by wyłączyć udostępnianie lokalizacji po skończonym treningu. Warto dodać, że mapa cieplna Stravy jest jedną z największych i najbardziej dokładnych, jaką znajdziemy w Sieci.

źródło: Z3S, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.