Nokia Asha zostanie wskrzeszona? HMD rejestruje znak towarowy

Kacper Kościański Newsy 2018-01-11

W 2016 roku Fińskie HMD odkupiło od Microsoftu markę Nokia. Wszystko wskazuje na to, że spółka doszła właśnie do porozumienia z gigantem z Redmont i zdobyła także prawa do marki Asha – niegdyś serii tanich telefonów komórkowych z systemem Nokia OS.

Obecnie Nokia radzi sobie całkiem nieźle, a więc nowa submarka może tylko pomóc Finom w sprzedaży jeszcze większej ilości urządzeń. Pytanie tylko, czy HMD zamierza stworzyć zupełnie nową serię smartfonów, czy odświeżyć urządzenia, które były niegdyś bardzo popularne – tak jak klasyczna Nokia 3310, która wkrótce przejdzie lifting po raz drugi.

Zobacz także: Tańsza wymiana baterii w iPhone’ach – Apple zmniejsza ceny

Na chwilę obecną nie znamy szczegółów co do tego, jak HMD udało się zarejestrować nazwę Asha, aczkolwiek firma na pewno musiała przelać sporą sumę na konto Microsoftu. Czy wkrótce zobaczymy nowe urządzenia spod tytułowego szyldu? Czas pokaże.

Źródło: phonearena • mindla

  Stary prosty telefon z 12 czy 13 ikonami menu. To by się sprzedawalo jak świeże bułeczki. Bo te telefony Microsoftu typu Nokia 105 to totalne bagno a dokładniej soft w tym telefonie. Po co w takim telefonie 25 pozycji w menu jak kiedyś było 9 i wystarczało. Teraz doszedł aparat i być może inne dodatki to maksimum 12 ikon. Dla mnie idealnym telefonem byłby Nokia 6610i gdyby miał osobne klawisze a nie płytkę klawiatury.

 • Octagon

  ? Asha… dlaczego nie seria N.

  • mindla

   Nokia N82 z wyglądu naprawdę niewiele mu brakowało do perfekcji, niewiele. Co za durna polityka producentów oprócz smartfonów powinni mieć w ofercie jeden tani telefon z klawiszami coś pokroju Nokia 3510i jeden średniak i jeden topowy jak ta Nokia N82 właśnie. Bez problemu by się to sprzedawało komu do roboty potrzebny smartfon.

  • Grzmotoruchacz2000

   Małe szanse na powrót Symbiana. Ktoś musiałby chcieć pisać na niego aplikacje.

   • Octagon

    Nikt tu o symbianie nie mówi, ale chciałbym.

    • Grzmotoruchacz2000

     Seria N bez Symbiana to nie seria N.x