Nokia 2 jest najtańszym modelem w ofercie HMD Global Oy. Od smartfona kosztującego 99 dolarów nie można wymagać wiele. Okazuje się jednak, że producent mile zaskoczył konstrukcją urządzenia.

Nokia 2 na testach u Zacka

Nokia 2 to najsłabszy, a jednocześnie najtańszy model wyprodukowany przez HMD Global. Mimo iż specyfikacja techniczna nie należy do najlepszych to jakość wykonania pozytywnie zaskakuje. Na kanale JerryRigEverything w serwisie YouTube może zobaczyć test wytrzymałości.

Jak widzimy na wideo, Nokia 2 sprawuje się bardzo dobrze. Frontowy panel został pokryty szkłem Gorilla Glass 3, który rysuje się dopiero na 6. stopniu w skali Mohsa. Taki sam wynik osiągają flagowe i o wiele droższe modele. Warto podkreślić, że szkłem pokryto nie tylko wyświetlacz, ale również oczko aparatu.

Zobacz też: iPhone smartfonem dla seniora

Aluminiowa ramka poddaje się rysowaniu nożem. Podobnie jak plastikowa pokrywa baterii. Test wyginania Nokia 2 przeszła nawet nieźle. Mocne użycie siły skutkuje odkształceniem się obudowy, lecz żaden element nie pęka.

źródło: YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.