ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
przegladarka internetowa ranking

Która przeglądarka internetowa jest najwydajniejsza i najszybsza?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W przypadku zaawansowanych systemów operacyjnych istotnym aspektem jest możliwość wyboru. Nie chcemy być ograniczani przez narzucone standardy lub predefiniowane funkcje. Dlatego irytują nas niechciane aplikacje, których nie da się odinstalować lub ograniczają nasze zamiary. Szukamy najlepszych pozycji ze sklepu Play w danej kategorii – tym razem padło na przeglądarki internetowe.

Niewątpliwie to Chrome jest najpopularniejszym programem tego typu. Dzisiaj Kacper przedstawił Wam wybrane przez siebie sztuczki dostępne w propozycji Google. Amerykanom udało się wypracować swoją pozycję przez wiele czynników, ale czy to oznacza, że ich produkt jest najlepszy? W końcu w sklepie Androida znajdziemy Firefoxa, Microsoft Edge i Samsung Internet. Która z nich sprawdza się najlepiej w testach? Powyższe aplikacje zostały poddane sprawdzianom następujących benchmarków:

  • Speedometer – testy syntetyczne, badające responsywność aplikacji internetowych
  • JetStrem – testy wydajnościowe najbardziej zaawansowanych elementów aplikacji internetowych, na przykład tworzenie elementów trójwymiarowych
  • MotionMark – testy graficzne
  • Basemark Web 3.0 – testy obliczeniowe, WebGL 2.0, szkieletu JavaScript

Niektórym może się nie spodobać środowisko testowe – wszystkie programy zostały uruchomione na Samsungu Galaxy Note8. Czy to znaczy, że koreańska przeglądarka wygra?

Okazuje się, że nie. Zdecydowane zwycięstwo odniosła przeglądarka od Microsoftu. Edge nie jest przeładowany funkcjami, co może przerodzić się w zaletę. Zadziwiająco kiepsko poradził sobie Firefoxaktualizacja Quantum jest chwalona, ale wyłącznie w swoim pełnowymiarowym wydaniu. Chrome można ustawić na drugim miejscu, a podium zamyka Samsung Internet.

Zobacz też: Stare smartfony nie będą miały po co zaglądać do sklepu Play

Jeśli nie zależy Wam na zaawansowanych możliwościach to Edge faktycznie może okazać się najlepszym wyborem. Microsoft, mimo że spóźniony, spotkał się z ciepłym przyjęciem i w sklepie Play odnotował już pierwszy kamień milowy.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy