oszczędzanie baterii w smartfonie

Wielkie porównanie – który smartfon z 2017 roku ma najlepszy akumulator?

1 minuta czytania
Komentarze

Ewidentnie to akumulatory najwolniej się rozwijają. Mimo że w niektórych kręgach ogniwa litowo-jonowe wprowadzają rewolucyjne możliwości to w przypadku smartfonów są po prostu za słabe. Do tego dochodzą kompromisy na linii pojemności baterii i grubości urządzenia. Teoretycznie chcemy coraz cieńszych modeli, a przy okazji, żeby wytrzymywały one możliwie najdłużej na jednym ładowaniu.

Niedawno Adam przedstawił Wam zestawienie tegorocznych smartfonów z podziałem na najwydajniejsze akumulatory. Porównanie bazowało na metodyce portalu GSMArena. Tym razem zobaczmy statystyki od Android Authority. Autorzy postanowili dzielić swoje testy akumulatora na różne kategorie:

  • szybki test – po 90 minut podziału na przeglądaniu stron internetowych z wykorzystaniem WiFi, gry i odtwarzanie filmów
  • WiFi – ile czasu smartfony wytrzymują podczas przeglądania stron internetowych
  • Gry – jak wyżej, ale na pierwszym planie tylko gry
  • Filmy – jak wyżej, a na ekranie wyłącznie odtwarzanie różnych nagrań
  • Czas ładowania
  • Proces naładowania po 15, 30 i 60 minutach pod zasilaczem
  • Szybkość ładowania na minutę

Powyższe dane zostały przeanalizowane dla następujących uczestników zestawienia:

Mamy do czynienia wyłącznie z flagowymi modelami poszczególnych firm. Oto rezultaty:

Zobacz też: Na które smartfony najbardziej czekamy?

Niewątpliwie to Huawei zasługuje na miano zwycięzcy. Firma postanowiła nie ograniczać pojemności, a przy okazji zastosowała bardzo szybkie ładowanie. Oprogramowanie nic nie blokuje i nie zużywa nadmiernie energii – w pełni zrozumiały wybór na smartfona roku z najlepszym akumulatorem. Przynajmniej w przypadku flagowych modeli, gdyż w zestawieniu GSMArena Mate 10 Pro zajął 5. miejsce.

źródło: Android Authority

Motyw