oszczędzanie baterii w smartfonie

Wielkie porównanie – który smartfon z 2017 roku ma najlepszy akumulator?

Newsy

Ewidentnie to akumulatory najwolniej się rozwijają. Mimo że w niektórych kręgach ogniwa litowo-jonowe wprowadzają rewolucyjne możliwości to w przypadku smartfonów są po prostu za słabe. Do tego dochodzą kompromisy na linii pojemności baterii i grubości urządzenia. Teoretycznie chcemy coraz cieńszych modeli, a przy okazji, żeby wytrzymywały one możliwie najdłużej na jednym ładowaniu.

Niedawno Adam przedstawił Wam zestawienie tegorocznych smartfonów z podziałem na najwydajniejsze akumulatory. Porównanie bazowało na metodyce portalu GSMArena. Tym razem zobaczmy statystyki od Android Authority. Autorzy postanowili dzielić swoje testy akumulatora na różne kategorie:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]
  • szybki test – po 90 minut podziału na przeglądaniu stron internetowych z wykorzystaniem WiFi, gry i odtwarzanie filmów
  • WiFi – ile czasu smartfony wytrzymują podczas przeglądania stron internetowych
  • Gry – jak wyżej, ale na pierwszym planie tylko gry
  • Filmy – jak wyżej, a na ekranie wyłącznie odtwarzanie różnych nagrań
  • Czas ładowania
  • Proces naładowania po 15, 30 i 60 minutach pod zasilaczem
  • Szybkość ładowania na minutę

Powyższe dane zostały przeanalizowane dla następujących uczestników zestawienia:

Mamy do czynienia wyłącznie z flagowymi modelami poszczególnych firm. Oto rezultaty:

Zobacz też: Na które smartfony najbardziej czekamy?

Niewątpliwie to Huawei zasługuje na miano zwycięzcy. Firma postanowiła nie ograniczać pojemności, a przy okazji zastosowała bardzo szybkie ładowanie. Oprogramowanie nic nie blokuje i nie zużywa nadmiernie energii – w pełni zrozumiały wybór na smartfona roku z najlepszym akumulatorem. Przynajmniej w przypadku flagowych modeli, gdyż w zestawieniu GSMArena Mate 10 Pro zajął 5. miejsce.

 

źródło: Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x