Aktualizacja to coraz częściej drażliwy temat. Google robi, co może, aby pozbyć się niesprzyjającej fragmentacji Androida, a producenci… czekają. Jedynie Sony można póki co pochwalić za tempo wydawania nowych wersji oprogramowania. Japończycy nigdy nie byli pod tym względem dobrzy, a tu taka miła niespodzianka. Póki co nikt się nie skarży na nowe wydania Androida na Xperiach, co również dobrze świadczy o Sony. Mimo wszystko zdarzają się przypadki, kiedy aktualizacja dodaje nowe funkcje, ale pogarsza ogólnie odczucie z użytkowania smartfona.

Niedawno okazało się, że listopadowa paczka zabezpieczeń może negatywnie wpływać na zużycie energii – usługi Play niepotrzebnie zmuszały układy do pracy na pełnych obrotach. Teraz pojawia się kolejny przykład, który został dokładnie wyjaśniony. Na pierwszy plan wychodzi HTC 10, zeszłoroczny model z najwyższej półki. Został przyjęty dobrze, aczkolwiek miał swoje wyraźne wady – wolna pamięć, problemy z aparatami. Smartfon ujrzał świat dzienny z Marshmallow, ale został zaktualizowany do Nougata i niedługo powinien otrzymać Oreo. Użytkownicy skarżą się, że czas działania smartfona na jednym ładowaniu po aktualizacji do nowej wersji Androida.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Smartfon, który nie wytrzymuje dnia na jednym ładowaniu nie można uznać za dobry. Wyjaśnienie tego problemu jest błahe. Otóż HTC postanowiło, że domyślnie 10 będzie wykorzystywać wyłącznie 2 rdzenie Snapdragona 820, które są przeznaczone do słabszych zadań. Początkowo to był 2-rdzeniowy smartfon. Aktualizacja do Nougata uaktywniła wyżej taktowane rdzenie i wyraźnie wzrosła wydajność. Przy okazji ucierpiała na tym bateria, która musi teraz do tych samych – również prostych – zadań napędzać cały układ, a nie jego słabszą połowę.

Zobacz też: Jak będzie wyglądał Samsung Galaxy S9?

To jeden z wielu przykładów kiepskiej aktualizacji. Producenci zawsze balansują pomiędzy wydajnością i wytrzymałością ogniwa. HTC to nie wyszło. Benchmarki pokazują o 45% więcej mocy, ale czy było warto?

 

źródło: Reddit
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.