Nie aktualizuj paczki zabezpieczeń! Użytkownicy zgłaszają poważne problemy

Łukasz Pająk Newsy 2017-12-02

Google wydaje co miesiąc zbiorczą aktualizację na Androida, popularnie zwaną paczką zabezpieczeń. Ta drobna, zazwyczaj kilkunasto do kilkudziesięcio megabajtowa zmiana sprowadza się do łatania błędów i luk w newralgicznych częściach Robocika. Niestety, ale producenci nie kwapią się do jak najszybszego wdrażania tego typu nowości. Niektóre firmy przyznały wprost, że będą wprowadzać nowe paczki zabezpieczeń raz na kwartał lub pół roku. To i tak sukces – zdarzają się przypadki, gdy smartfony w ogóle nie są pod tym względem aktualizowane.

Niedawno napisałem artykuł, w którym wyjaśniłem Wam, że warto aktualizować urządzenia mobilne do nowych wersji systemu. Tyczy się to również paczek zabezpieczeń, ale z mniejszym priorytetem. W tym tekście wspomniałem, że bardzo rzadko zdarzają się problemy związane z zainstalowaniem nowego oprogramowania. Taki przypadek właśnie wyszedł na światło dzienne. Google, wydając listopadową paczkę zabezpieczeń, popełniło błąd. Wielu użytkowników skarży się na zdecydowanie szybsze rozładowanie urządzeń. Problem w skrajnych przypadkach może objawiać się zużyciem całej energii w kilka godzin, gdy smartfon nie jest używany. Wiele wskazuje na to, że źródłem drenażu akumulatora są Usługi Google i włączony moduł WiFi.

Zobacz też: Czerwień nowym, modnym kolorem? Zobaczcie Galaxy S8 w tym wydaniu.

Niedługo Amerykanie powinni wydać grudniową paczkę zabezpieczeń i powyższy problem może zostać rozwiązany. Google nie wydało żadnego komentarza w tej sprawie i dziwi fakt, że zwiększone zużycie energii wyszło na wierzch tak późno.

źródło: Android Authority • Robert Górajski

  Mam wrażenie, że w całym tym artykule chodziło tylko o to:
  Zobacz też: Czerwień nowym, modnym kolorem? Zobaczcie Galaxy S8 w tym wydaniu.

 • Patryk

  Zdradzi mi ktoś dlaczego Note 8 ma ostatnią aktualizację zabezpieczeń z sierpnia ?

  • LoadGamePL

   Bo to Samsung?

  • Jarek Kacprzak

   Właśnie zaktualizowałem Nota 8,aktualizacja zabezpieczeń 1 listopada.

 • Valkyx

  Kolejny bez sensowny artykuł. Żadnych konkretów, dosłownie ZERO wartości w tym artykule. Wielu użytkowników… ILU?! na wielu urzadzeniach jakich?! Tytuł artykułu… NIE AKTUALIZUJCIE PACZKI ZABEZPIECZEŃ… a co aktualizujesz oddzielnie paczkę zabezpieczeń, oddzielnie system z nowymi funkcjami? Jak na jednej z głównych polskich stron dotyczących androida mogą przejść takie gówniane artykuły. Kto to przepuścił.

  • łukasz Jedryszczyk

   Oczywiście że paczka moze byc oddzielnie

   • Valkyx

    Korzystając z aktualizacji OTA nie masz takiej możliwości.

 • Kris

  No a mnie na S7 krew zalewa, bo właśnie ostatnio strasznie leci mi bateria i jak pomyślę to rzeczywiście zaczęło się jakoś po aktualizacji…

  • Norbert Czajkowski

   ja tez myslalem, ze po aktualizacji ale się okazało, ze przez mapy here… polecałbym pobrać programik Systempanel2 i sprawdzić ruch

 • teges

  Niestety mam poprawki z października. Gdybym miał z listopada, to znaczyłoby, że perfekcyjnie działający na baterii Mi6 działaby jeszcze lepiej.

 • Rafał Zakrzewski

  Jak porównam zarządzanie energią w Samsung note 4 i honor 8 to mogę tylko stwierdzić, Samsung jest 10 lat za chińczykami.

  • Łukasz Janiec

   Ale mi porównanie to jakbyś porównywał astrę h z obecną generacja telefon z 2014r i telefon z 2016r. Nie jestem zwolennikiem Samsunga i też go nie posiadam, ale porównanie nie trzyma się kupy. Sam użytkuje xiaomi mi max.

   • Filodendron

    Ale mi porównanie to jakbyś porównywał astrę h z obecną generacja telefon z 2014r i telefon z 2016r

    Wiesz do czego służą znaki przestankowe? Nie? żeby nie płodzić takiego bełkotu…
    A daty zapisuje się tak: „2014 r.”, „2016 r.”, a nie „2014r”, „2016r”. Skrót od „rok”, to „r.” (kropka jest konieczna), a między liczbą a skrótem stawia się spację.

    Sam użytkuje

    Jaki Sam użytkuje? Wujek Sam, czy Samuel L. Jackson? Jeśli chodziło Ci o siebie, to naucz się „końcówków i odmianów”. On „użytkuje, ale ja „użytkuję.

    • Łukasz Janiec

     Nie miał się do czego przyczepić, oraz nie miał jak obronić swoich argumentów to przyczepił się do interpunkcji.

 • Marcin

  Podobnie w przypadku Huawei Mate 9. Aktualizacja z „paczką zabezpieczeń” się pojawiła i żadnych szkód nie wyrządziła ?

  • kroczący_wśród_ cieni

   Huawei Mate 9 ma zabezpieczenia z października.

 • maxprzemo

  Mi A1 nie ma z tym problemu. W każdym razie u mnie.

 • CezaR

  Na szczęście nie na wszystkich urządzeniach. Na Samsungach A5 z opisywanych „katastrof” nic sie nie dzieje. 😉x