Nowe statystyki Androida: Gingerbread w dół, Jelly Bean w górę

Piotr Andrzejewski Newsy 2013-03-05

Google regularnie publikuje aktualne statystyki przedstawiające procentowy rozkład poszczególnych wersji Androida. Dane te zbierane są poprzez sklep Google Play, więc w założeniu powinny być stosunkowo precyzyjne. Dziś na stronie twórców Androida ukazał się nowy wykres, który pozwala na zaobserwowanie pewnych stałych tendencji.

W minionym miesiącu mieliśmy do czynienia z kontynuacją dotychczasowego trendu. Dominujący już od dłuższego czasu Gingerbread powoli traci na znaczeniu, choć wciąż pozostaje najpopularniejszą wersją systemu z wynikiem 44,2%. W tej kwestii nie możemy spodziewać się drastycznych zmian i wszystko wskazuje na to, że ta wersja Androida nie opuści tak szybko pierwszej pozycji na podium.

Na drugim miejscu uplasował się IceCream Sandwich, goszczący obecnie na 28,6% urządzeń – co ciekawe, względem poprzedniego miesiąca jego udział zmalał o 0,4 punktu procentowego. Źródeł takiego stanu rzeczy należy doszukiwać się w ostatnich aktualizacjach oprogramowania dla kolejnych urządzeń.

Dość duży wzrost zaliczył Jelly Bean, który obecnie posiada 16,5% całego rynku. Nie jest to co prawda rewelacyjny rezultat, biorąc pod uwagę jak dawno zadebiutowała ta edycja Androida, jednak wzrost o prawie 3 punkty procentowe względem ostatniego okresu należy uznać za bardzo przyzwoity.

 

źródło: androidpolice.com

x