Android Oreo

Nougat drastycznie przyspiesza! Na Androida Oreo jeszcze poczekamy…

Newsy

Oreo nie jest już niczym nowym. Ba, Google szykuje pierwszą aktualizację dla tego systemu. Lada moment użytkownicy Pixeli i Nexusów oficjalnie otrzymają Androida 8.1, który obecnie jest w fazie otwartych testów. Czy to oznacza, że przynajmniej co drugie urządzenie korzysta z tegorocznego wydania „Robocika”? Oczywiście, że nie. Co prawda Amerykanie zaktualizowali już swoje – wciąż wspierane – urządzenia, ale to jedynie kropla w morzu wszystkich smartfonów z Androidem.

Kolejny miesiąc potwierdza powyższą tezę. Fragmentacja mobilnego systemu Google to codzienność, do której nie powinniśmy się przyzwyczajać. Z drugiej strony ciężko walczyć z tym problemem, aczkolwiek Amerykanie „robią, co mogą”. Jak prezentuje się podział rynku według listopadowych danych?

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

W skrócie (w punktach procentowych) w stosunku do października:

  • Gingerbread: -0,1
  • Ice Cream Sandwich: -0,1
  • Jelly Bean: -0,4
  • KitKat: -0,7
  • Lollipop: -0,5
  • Marshmallow: -1,1
  • Nougat: +2,8
  • Oreo: +0,1

Wzrost zanotowały wyłącznie dwa, najnowsze systemy, ale to zeszłoroczny Android cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wciąż Marshmallow jest na szczycie, ale też coraz więcej urządzeń dostaje… Nougata. Oreo? Znamy wstępne plany aktualizacji i nie zapowiadają się one obiecująco.

Zobacz też: Pokemon GO doczeka się świetnego następcy.

Android to też siła modyfikacji, więc jeśli nie jesteście cierpliwi to sprawdźcie, które urządzenia już dzisiaj mogą korzystać z Oreo – za sprawą nieoficjalnych wydań.

 

źródło: Developer Android


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x