Akumulatory w dzisiejszych smartfonach wydają się być najmniej zaawansowanymi elementami. Wiele rewolucji przeszły już aparaty, wyświetlacz, a nawet obudowy. Ogniwa diametralnie się nie zmieniły. Producenci starają się na różne sposoby minimalizować niedobór energii – podzespoły stają się coraz to bardziej energooszczędne i domyślnie ograniczane. My, konsumenci, niewiele możemy w tej kwestii zdziałać. Możemy za to doceniać firmy, które najlepiej wyważają zużycie akumulatora i możliwości smartfona.

Test, który zaraz zobaczycie powinien już być Wam znany. Niedawno poznaliśmy możliwości takich modeli jak OnePlus 5, Samsunga Galaxy Note8 i iPhone’a 8. Dzisiaj dołącza do nich iPhone X, który wyróżnia się swoim akumulatorem. Apple zastosowało wyjątkowo duże – jak na siebie – ogniwo. Czy to oznacza, że Amerykanie zdeklasują konkurencję? 

Ponownie widać, że iOS świetnie radzi sobie z prostymi zadaniami, takimi jak Instagram. System zaczyna zużywać energię dopiero w momencie, gdy na pierwszy plan wchodzą bardziej zaawansowane aplikacje, na przykład gry. Końcowy wynik jest jednoznaczny:

  1. OnePlus 5 – 5 godzin 15 minut
  2. iPhone X – 5 godzin 5 minut
  3. Samsung Galaxy Note8 – 4 godziny 35 minut
  4. iPhone 8 – 4 godziny 26 minut

Zobacz też: Zepsuł Ci się telefon? Serwis przyjedzie do Ciebie i zrobi go na miejscu, a Ty wypijesz kawę w luksusowym busie.

Chiński smartfon wciąż niezwyciężony, ale konkurencję już czuć na karku. Z drugiej strony, niedługo powinniśmy ujrzeć OnePlus 5T. Wtedy sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.