W tym roku musimy pochwalić Sony za zaangażowanie w aktualizacje Androida. Dotychczas Japończyków można było pochwalić za ich jakość, ale na pewno nie za tempo. Flagowe propozycje z Kraju Kwitnącej Wiśni zawsze były jednymi z ostatnich, które otrzymywały nowe oprogramowanie. W tym roku jest inaczej. Xperia XZ1 i XZ1 Compact są pierwszymi smartfonami z Oreo po wyjęciu z pudełka. Niedawno Sony rozpoczęło proces aktualizacji Xperii XZ Premium. Konkurencja dopiero myśli o testach i do tej grupy dołącza Nokia.

Finowie oficjalnie ogłosili program testów Androida Oreo. Na początku przeznaczony jest on wyłącznie użytkownikom Nokii 8. Jednak zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, przedpremierowo nowy system będzie dostępny dla Nokii 3, 5 i 6.

W celu dołączenia do testów Androida Oreo wystarczy zapisać się na następującej stronie: Klik! Po zalogowaniu zostaniecie poproszeni o podanie numeru IMEI. W ciągu 12 godzin powinniście móc zaktualizować swojego smartfona (poprzez OTA). Użytkownicy testujący nowe wersje systemu będą mogli dzielić się swoimi uwagami i wrażeniami poprzez preinstalowaną aplikację.

Zobacz też: Szybka obsługa kalkulatora to problem dla iPhone’ów

Zawsze istnieje możliwość powrotu do Nougata – również poprzez bezprzewodową instalację oprogramowania. Według plotek, Oreo dla Nokii 8 miało pojawić się właśnie w październiku. Jednak spodziewaliśmy się pełnej wersji.

 

źródlo: Twitter, Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.