Sprawdź Androida Oreo przed wszystkimi – Nokia ogłasza testy

Łukasz Pająk Newsy 2017-10-25

W tym roku musimy pochwalić Sony za zaangażowanie w aktualizacje Androida. Dotychczas Japończyków można było pochwalić za ich jakość, ale na pewno nie za tempo. Flagowe propozycje z Kraju Kwitnącej Wiśni zawsze były jednymi z ostatnich, które otrzymywały nowe oprogramowanie. W tym roku jest inaczej. Xperia XZ1 i XZ1 Compact są pierwszymi smartfonami z Oreo po wyjęciu z pudełka. Niedawno Sony rozpoczęło proces aktualizacji Xperii XZ Premium. Konkurencja dopiero myśli o testach i do tej grupy dołącza Nokia.

Finowie oficjalnie ogłosili program testów Androida Oreo. Na początku przeznaczony jest on wyłącznie użytkownikom Nokii 8. Jednak zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, przedpremierowo nowy system będzie dostępny dla Nokii 3, 5 i 6.

W celu dołączenia do testów Androida Oreo wystarczy zapisać się na następującej stronie: Klik! Po zalogowaniu zostaniecie poproszeni o podanie numeru IMEI. W ciągu 12 godzin powinniście móc zaktualizować swojego smartfona (poprzez OTA). Użytkownicy testujący nowe wersje systemu będą mogli dzielić się swoimi uwagami i wrażeniami poprzez preinstalowaną aplikację.

Zobacz też: Szybka obsługa kalkulatora to problem dla iPhone’ów

Zawsze istnieje możliwość powrotu do Nougata – również poprzez bezprzewodową instalację oprogramowania. Według plotek, Oreo dla Nokii 8 miało pojawić się właśnie w październiku. Jednak spodziewaliśmy się pełnej wersji.

źródlo: Twitter, Android Authority • Hijinx

  „Dotychczas Japończyków można było pochwalić za ich jakość, ale na pewno nie za tempo. „..co Wy za bzdury wypisujecie? A Z5 i update do Nougata? To jakość?

  • Łukasz Pająk

   Mógłbyś rozwinąć temat?

 • Piotrek

  Dlaczego niby Sony nie można pochwalić za tempo, skoro Nougata wydali jako jedni z pierwszych po Google, comiesięczne poprawki bezpieczeństwa bardzo często wydają wcześniej niż Google, Oreo w wersji finalnej wydali jako pierwsi po Google? Widać, że autor nie przepada za Sony, ale jest fanboyem Nokii.

  • Łukasz Pająk

   Nie przypominam sobie, żeby Nougata wydali po Google. Wiele firm już zdążyło zaktualizować swoje smartfony, a Sony jeszcze czekało.

   • Piotrek

    Skoro pamięć zawodzi, to zachęcam do prześledzenia własnego portalu. 12.08.2016 ruszyła beta dla Xperii X, czyli przed oficjalną premierą Nougata (celowo dodaję datę udostępnienia bety skoro za zwycięzcę wyścigu o Oreo uznałeś betę dla OnePlusa). W grudniu 2016 roku 4 urządzenia pracowały pod kontrolą Nougata a tak poza tym nie napisałem, że pierwsi po Google, a JEDNI Z PiERWSZYCH.

    • Łukasz Pająk

     Jedni z pierwszych? Sony wydało jako jedno z ostatnich Nougata na swoje flagowe modele. Japończycy wydali jedynie kod źródłowy niedługo po premierze systemu. Niewątpliwie w tym roku są zdecydowanie szybsi.

     • Piotrek

      Nie masz pojęcia o czym piszesz. AOSP a Concept były czymś innym a Xperia X i X Compact to nie flagowce tylko średniaki.x