iOS 11 ma problemy z animacjami. Kalkulator pokazuje, że 1+2+3 to… 24

3 minuty czytania
Komentarze

iOS 11 to całkiem świeży system od Apple’a – wydany został zaledwie miesiąc temu. Niestety oznacza to, że jest on jeszcze pełny niedoróbek, co udowadniają opinie użytkowników na temat tego oprogramowania. Niektóre błędy mogą okazać się całkiem zabawne. Przykładem może być odkryta kilkanaście godzin temu usterka związana z preinstalowaną aplikacją kalkulatora. O co dokładnie chodzi?

Okazuje się, że kalkulator Apple’a jest problematyczny…

Wątek, który dotyczy usterki z kalkulatorem, został założony wczoraj na subreddicie Apple’a. Użytkownik o nicku ryanpaulfan informuje w nim, że próba szybkiego dodania trzech pierwszych liczb, a mianowicie jedynki, dwójki oraz trójki kończy się otrzymaniem wyniku 24. Sytuacja ta dotknęła wielu użytkowników, którzy o swoim problemie szerzej wypowiedzieli się w tym wątku, znajdującym się na portalu Reddit. To, jak opisana przeze mnie usterka wygląda w rzeczywistości, możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo.

Co ciekawe, oglądając powyższy film, możecie zauważyć, że przycisk dodawania nie aktywuje się pomiędzy wpisaniem dwójki oraz trójki. To właśnie z tego powodu otrzymywany wynik to 24, a nie 6. Początkowo, może wydawać się, że użytkownik, z którego iPhone’a pochodzi to nagranie, popełnił błąd, jednak nie jest to prawda. Nowa wersja systemu mobilnego stworzonego przez Apple ma bowiem problem z animacjami i po prostu zbyt wolno je rejestruje. Oznacza to, że pomimo tego, że użytkownik smartfona wcisnął dany element interfejsu aplikacji, to nie jest ona w stanie tego zarejestrować, ponieważ animacja poprzedniego przycisku nie została jeszcze zakończona. Na całe szczęście problem ten nie dotyczy wszystkich iPhone’ów działających pod kontrolą systemu iOS 11, lecz jedynie nieokreślonej jeszcze puli urządzeń – przedstawiony wyżej błąd nie będzie występował u każdego.

Zobacz też: Jak zainstalować Androida Oreo już teraz?

Co robić, jak żyć?

Jeśli korzystacie z iPhone’a działającego pod kontrolą systemu iOS 11 i doświadczacie powyższego błędu, to istnieją dwa sposoby na jego rozwiązanie. Pierwszym z nich jest przyzwyczajenie się do nieco wolniejszego tempa wciskania przycisków kalkulatora – dzięki temu możemy mieć pewność, że wszystkie czynności zostaną zarejestrowane i w wyniku nie wystąpi żaden błąd. Niestety, rozwiązanie to nie przemawia do wszystkich (i słusznie – od telefonu powinno się przecież wymagać poprawnego działania), więc w takim wypadku świetnym wyjściem może okazać się pobranie alternatywnej aplikacji kalkulatora. Poniżej przedstawiam Wam kilka z nich.

  • PCalc Lite (darmowy/dodatkowe płatne funkcje) – kalkulator ze średniozaawansowanymi funkcjami i interfejsem zbliżonym do preinstalowanego kalkulatora w systemie iOS.
  • Soulver (płatny) – aplikacja pozwalająca użytkownikowi na wykonywanie obliczeń bez skomplikowanych funkcji – wystarczy wpisać to, co chcemy obliczyć (niestety tylko w języku angielskim), a program zrobi resztę.
  • Tydlig (płatny) – ciekawy kalkulator, który większość obliczeń oraz funkcji prezentuje na czytelnie rozpisanych równaniach, grafach i wykresach. Jeśli nie lubicie standardowego kalkulatora, to warto przetestować Tydliga.

Źródło: Reddit

Motyw