Huawei ponownie wyprzedzi Apple?

2 minuty czytania
Komentarze

Premiery nowych smartfonów Huawei to z pewnością najważniejszy temat dzisiejszego dnia dla rynku mobilnego. O najnowszych flagowcach przeczytacie we wpisie Huawei Mate 10, Mate 10 Pro oficjalnie! Prezentują się świetnie.

Chiński producent ma ogromne ambicje. Dotychczas, pod względem sprzedaży, znajdował się za plecami Apple i Samsunga. Huawei co prawda wyprzedził Amerykanów, o czym przeczytacie tutaj, ale stało się to tylko w lipcu 2017 roku.

Chińczycy na stałe zepchną Apple z drugiego miejsca?

Firma analityczna IDC przewiduje, że chińska spółka może w 2018 roku sprzedać więcej telefonów niż Apple. Obecnie Huawei ma 11,3% udziałów w rynku, a producent iPhone’ów 12%. Analitycy IDC uważają, że nowy procesor Kirin 970 z NPU – układem dedykowanym do obsługi sztucznej inteligencji może pomóc zwiększyć popularność smartfonów Huawei. Należy przypomnieć, że nad rozwiązaniami dotyczącymi SI pracują również Apple i Google. Wydaje się, że obydwie firmy znajdują się w tej chwili przed Chińczykami.

Co ze sprzedażą nowych iPhone’ów?

Jednak czy przewidywania nie są zbyt optymistyczne? Inne źródła podają, że owszem – czasowo Huawei może wymienić się pozycjami z Apple. Jednak firma z nadgryzionym jabłkiem w logo niedawno wprowadziła do sprzedaży iPhone’a 8 oraz czeka na najważniejszą premierę – iPhone’a X. Wiele czasu minie, nim Apple wyprodukuje odpowiednią liczbę urządzeń, aby zaspokoić zapotrzebowanie.

Na liście dziesięciu najlepiej sprzedających się smartfonów nie ma żadnego modelu Huawei. Z całością zapoznacie się tutaj. Widać, że Huawei sprzedaje przede wszystkim smartfony ze średniej półki. Jednak takie modele jak Mate 10 pokazują, że chiński producent potrafi stworzyć też sprzęt z najwyższej półki. Minie jednak trochę czasu, zanim flagowce firmy będą biły rekordy sprzedaży.

Źródło: 9to5mac, xda

Motyw