W czołówce firm produkującej smartfony mogliśmy znaleźć takich producentów, jak Samsung, Apple oraz właśnie Huawei. Ta trójca przeganiała się w wynikach sprzedaży z różnym efektem. Najnowszy raport pokazuje nam aktualne miejsca na liście. Wygląda na to, że wschodni producenci radzą sobie lepiej od Amerykanów.

Według najnowszego raportu Counterpoint, Huawei właśnie udało się przegonić Apple i stać się drugą na świecie firmą produkującą smartfony. Pierwsze miejsce oczywiście należy do Samsunga, lecz nie powinno to nikogo dziwić – koreański producent oferuje olbrzymią paletę smartfonów z każdej półki i w każdej cenie.

Pamiętajmy jednak, że jesteśmy przed premierą najnowszych iPhone’ów. Mogę one znów zaprowadzić Giganta z Cupertino na drugie miejsce w rankingach sprzedaży. Z drugiej strony nie zapominajmy o premierowym Huawei Mate 10, który oficjalnie zostanie zaprezentowany już w październiku i swoją specyfikacją techniczną ma być znacznie lepszy od jubileuszowego iPhone’a.

Co ciekawe, na liście najchętniej kupowanych smartfonów nie ma żadnego z modeli Huawei. Znajdziemy na nim dwa najnowsze iPhone’y, propozycje OPPO oraz kilka Samsungów i jednego Xiaomi. Widzimy zatem, że urządzenia z Chin być może spodziewają się nieźle, lecz do rekordowych liczb jeszcze trochę brakuje.

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.