Chiny bronią Huaweia

Huawei przegoniło Apple – to drugi największy producent na świecie

Newsy

W czołówce firm produkującej smartfony mogliśmy znaleźć takich producentów, jak Samsung, Apple oraz właśnie Huawei. Ta trójca przeganiała się w wynikach sprzedaży z różnym efektem. Najnowszy raport pokazuje nam aktualne miejsca na liście. Wygląda na to, że wschodni producenci radzą sobie lepiej od Amerykanów.

Według najnowszego raportu Counterpoint, Huawei właśnie udało się przegonić Apple i stać się drugą na świecie firmą produkującą smartfony. Pierwsze miejsce oczywiście należy do Samsunga, lecz nie powinno to nikogo dziwić – koreański producent oferuje olbrzymią paletę smartfonów z każdej półki i w każdej cenie.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Pamiętajmy jednak, że jesteśmy przed premierą najnowszych iPhone’ów. Mogę one znów zaprowadzić Giganta z Cupertino na drugie miejsce w rankingach sprzedaży. Z drugiej strony nie zapominajmy o premierowym Huawei Mate 10, który oficjalnie zostanie zaprezentowany już w październiku i swoją specyfikacją techniczną ma być znacznie lepszy od jubileuszowego iPhone’a.

Co ciekawe, na liście najchętniej kupowanych smartfonów nie ma żadnego z modeli Huawei. Znajdziemy na nim dwa najnowsze iPhone’y, propozycje OPPO oraz kilka Samsungów i jednego Xiaomi. Widzimy zatem, że urządzenia z Chin być może spodziewają się nieźle, lecz do rekordowych liczb jeszcze trochę brakuje.

źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x