Oto najpopularniejsze smartfony na świecie

Newsy

Samsung i Huawei należą obok Apple do głównych graczy na smartfonowym rynku. Jednak to produkt Amerykanów po raz kolejny jest najlepiej sprzedającym się telefonem. Modele iPhone’a pozostają najpopularniejszymi smartfonami od momentu ich prezentacji.

iPhone 7 na czele

Według danych firmy analitycznej IHS Markit, iPhone 7 był najlepiej sprzedającym się modelem w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku. O wynikach za sam drugi kwartał 2017 przeczytacie tutaj. Tuż za nim znalazł się iPhone 7 Plus. Ostatni stopień podium zajął Samsung Galaxy Grand Prime Plus. Czwarte miejsce należy do kolejnego urządzenia firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo – iPhone’a 6s. Tegoroczne flagowce Samsunga: Galaxy S8 i S8 Plus otrzymują miejsca piąte i szóste.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Apple i Samsung ze spadkiem sprzedaży

Mimo powyższych wyników analitycy z IHS Markit stwierdzili, że w pierwszej połowie 2017 roku wiodące firmy zaliczyły lekki spadek sprzedaży. Dotyczy to zarówno Apple, jak i Samsunga. iPhone’y 7 i 7 Plus znalazły się znowu na najwyższych pozycjach, ale sprzedaż ich była mniejsza, w porównaniu do poprzedników – iPhone’a 6s i 6s Plus w 2016 roku.

Analogiczna sytuacja wystąpiła w przypadku koreańskiego giganta. Samsung Galaxy S8 i S8+ zanotowały gorszą sprzedaż niż ich poprzednicy rok wcześniej. Mogło to być spowodowane przesunięciem sprzedaży tych modeli o miesiąc, porównując do premiery Galaxy S7.

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych smartfonów znalazły się cztery urządzenia Apple, pięć Samsunga i jeden model OPPO.

Wśród 22 czołowych modeli znajduje się aż osiem chińskich smartfonów, których sprzedaż w pierwszej połowie tego roku wyniosła ponad sześć milionów sztuk. Wśród nich jest pięć urządzeń OPPO, dwa Xiaomi oraz jeden od Huawei.

Źródło: IHS Markit

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x