Samochody elektryczne eVanPL. Dwa niebieskie elektryczne pojazdy dostawcze, z których jeden ciągnie przyczepę, zaparkowane na asfaltowej drodze obok zielonego lasu.
LINKI AFILIACYJNE

eVANPL wyprzedził Izerę. Polski samochód elektryczny już jeździ po drogach

3 minuty czytania
Komentarze

Jeśli wydawało Wam się, że polski samochód elektryczny to tylko i wyłącznie koncept Izery – byliście w błędzie! eVANPL to auto, które wyprzedziło projekt autorstwa ElectroMobility Poland. O dostawczaku w najnowszej rozmowie z Jakubem Wiechem wypowiedział się Albert Gryszczuk, czyli prezes zarządu spółki InnovationAG.

eVANPL – oto polski samochód elektryczny, który wyprzedził Izerę

Polski samochód elektryczny eVANPL. Dwóch mężczyzn w garniturach siedzących naprzeciwko siebie przy stole w studiu telewizyjnym z kubkami z napisem "Interia.pl" i grafiką przedstawiającą pojazdy dostawcze w tle.
Fot. Elektryfikacja – podcast Jakuba Wiecha / YouTube, zrzut ekranu

Polska to kraj, który ma ogromny potencjał, aby wypuścić na europejski, a być może i światowy rynek – nową markę samochodów. W końcu w tym sektorze doskonale radzą sobie nacje dużo mniejsze od naszej. Za przykład mogą tu posłużyć, chociażby Czesi, Szwedzi czy Rumunii. W związku z popularyzacją elektromobilności to właśnie w tej gałęzi motoryzacji można upatrywać szansy Polaków na zaistnienie w Europie.

W końcu nie tak dawno odżył temat Izery, jednak okazuje się, że projekt ElectroMobility Poland uprzedziła inna spółka znad Wisły, czyli InnovationAG. To właśnie firma z województwa dolnośląskiego wypuściła na rynek samochody elektryczne eVANPL. Jak sama nazwa wskazuje, są to dostawczaki, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie związane z elektromobilnością.

O historii eVANPL, rozwoju projektu oraz liczbach, którymi mogą pochwalić się auta w rozmowie z Jakubem Wiechem wypowiedział się prezes zarządu spółki InnovationAG – Albert Gryszczuk. Wywiad nagrany we współpracy płatnej z redakcją Defence 24 trwa blisko 40 minut, jednak dowiadujemy się z niego niezwykle ciekawych informacji dotyczących polskiej myśli z dziedziny elektromobilności.

Wywiad z Albertem Gryszczukiem

Zobacz też: Stacje ładowania elektryków w Polsce rosną jak grzyby po deszczu. Zaraz pęknie magiczna bariera

Polska elektromobilność wciąż się rozwija

Jeszcze w zeszłym roku Albert Gryszczuk był gościem Kanału Sportowego, gdzie również wypowiedział się na temat samochodu eVANPL. Jak łatwo zauważyć, temat jest niezwykle gorący, tym bardziej, gdy połączymy go ze wciąż rozwijającym się pomysłem na stworzenie Izery. Pamiętajmy jednak, że motoryzacja w Polsce to wciąż głównie samochody spalinowe. W związku z tym, jeśli w najbliższym czasie chcielibyście zmienić swój środek transportu – z pewnością zainteresuje Was nasze zestawienie aut do 20 tysięcy złotych.

Źródło: Elektryfikacja – podcast Jakuba Wiecha. Zdjęcie otwierające: Innovation AG / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.