samochody elektryczne subaru

Po parkach narodowych w Polsce będą jeździły… elektryczne Subaru. Kto bogatemu zabroni

2 minuty czytania
Komentarze

To już oficjalne: w polskich parkach narodowych, z ramienia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będą jeździły samochody elektryczne. Aż 33 sztuki nowych aut trafi w ręce 17 instytucji. Można było się tego spodziewać, chociaż wybór marki jest mocno nieoczywisty.

Zobacz też: Najtańsze samochody elektryczne w Polsce. Jakie modele kupicie, wydając jak najmniej?

Samochody elektryczne Subaru w polskich Parkach Narodowych

samochody elektryczne subaru
fot. materiały prasowe Subaru

W Parkach Narodowych pojawią się samochody elektryczne marki Subaru. Jest to dość zadziwiające, biorąc pod uwagę niską popularność modelu Solterra na polskim rynku. Samochód charakteryzuje się sylwetką SUV-a z napędem na cztery koła.

https://twitter.com/OrwellRy27397/status/1692094996533436524?s=20

Mimo wszystko wybrany model powinien spełnić wszystkie wymagania w lekkim terenie. Samochody elektryczne Subaru charakteryzują się dość wysokim prześwitem (jak na elektrycznego SUV-a), mierzącym 21 centymetrów. Układ napędowy składa się z dwóch silników, łącznie gwarantujących 218 koni mechanicznych. Po przeniesieniu mocy na cztery koła Solterra rozpędzi się od 0 do 100 km/h w niecałe 7 sekund. Według producenta akumulator o pojemności 71,4 kWh powinien wystarczyć na pokonanie około 460 kilometrów na jednym naładowaniu.

samochody elektryczne subaru
fot. Materiały prasowe Subaru

Warto zaznaczyć, że sam prześwit to nie wszystko. W jeździe terenowej ważne są też takie parametry, jak zwisy i głębokość brodzenia. I one w przypadku elektrycznego Subaru wypadają całkiem nieźle: kąt natarcia wynosi 17,7 stopni, zejścia 25,4 stopnie, a rampowy 18,2 stopnie. Głębokość brodzenia to z kolei 50 centymetrów. Do parku narodowego te wartości powinny być wystarczające.

Tanio nie było

samochody elektryczne subaru
fot. materiały prasowe Subaru

Nie zdziwi was zapewne informacja, że Subaru Solterra, podobnie jak inne samochody elektryczne, do najtańszych nie należy. Cena jednego egzemplarza wynosi około 225 tysięcy złotych. Zakupione zostaną 33 sztuki do 17 parków narodowych, co daje ponad 7 milionów złotych. Największą ilością nowiutkich aut pochwalą się trzy parki: Kampinoski Park Narodowy, Park Narodowy Gór Stołowych oraz Magurski Park Narodowy. Tam trafią po cztery sztuki samochodów Subaru Solterra.

Źródło: Subaru

Motyw