huawei hms mapy petal maps nawigacja
LINKI AFILIACYJNE

Konkurent Google Maps ze świetną nowością. Nawigacja będzie jeszcze lepsza

2 minuty czytania
Komentarze

Google Maps to bez dwóch zdań największy gracz na rynku wirtualnych map dostępnych w internecie. Niemniej konkurencja z Huawei, czyli Petal Maps wciąż się rozwija i już teraz wprowadza do swoich zasobów opcję precyzyjnej nawigacji. Czy hegemon z Mountain View ma czego się obawiać?

Petal Maps – nawigacja z ciekawą aktualizacją

Petal Maps z ciekawą aktualizacją

Konkurencja najczęściej jest czymś dobrym, więc powinniśmy cieszyć się, że nawet taki gracz na rynku jak Google Maps powoli może oglądać się za swoje plecy w poszukiwaniu rywali. Tutaj na pierwszy plan wychodzą mapy Petal, czyli usługa mobilna Huawei, która działa na rynku od 2019 roku, kiedy to chińska marka została dodana na czarną listę Androida i Google. W związku z tym Petal Maps możemy zaliczyć do grona konkurentów, które sam sobie stworzył gigant z Mountain View.

Jakby tego było mało, w ramach najnowszej aktualizacji omawiana właśnie aplikacja będzie wykorzystywać precyzyjniejszą nawigację. Dokładniej mówiąc, chodzi tu o lepsze i wyraźniejsze wyświetlanie strzałek oraz wskaźników ruchu na mapie – w taki sposób, aby podczas jazdy nie było żadnych wątpliwości co do tego, którego pasa masz się trzymać. Odpowiedni pas, ma być po prostu podświetlony, a odpowiednia informacja w momencie zbliżania się do rozjazdu, ma być wyświetlana w zrozumiały sposób na obszarze całego ekranu, a nie jedynie w jego niewielkiej części.

źródło:autoevolution

Na początek nowość trafi tylko i wyłącznie do wybranych krajów, jednak wraz z kolejnymi tygodniami aktualizacja pojawi się na wszystkich rynkach i urządzeniach.

Zobacz też: Co oglądać na HBO Max, czyli zbiór nowości, które warto obejrzeć

Cóż, bez wątpienia Huawei czerpie mnóstwo inspiracji z map Google’a, ale ma także sporo własnych pomysłów, które mają przekonać użytkowników do porzucenia ekosystemu rywala. Amerykańska aplikacja funkcjonuje na rynku od bardzo długiego czasu i wciąż nie ma sobie równych.

Jeśli chcielibyście przetestować mapy Petal na własnej skórze, najlepiej będzie to zrobić na nowym smartfonie od Huawei. Poniżej znajdziecie odpowiednie linki.

Źródło: Auto Evolution

Motyw