ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tesla idzie krok dalej – platforma Steam w systemie samochodów

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

O tym, że samochody marki Tesla nie są zwykłymi pojazdami stworzonymi do przemieszczania się z punktu „A” do punktu „B” wiemy nie od dzisiaj. Cały zestaw systemów informacyjno-rozrywkowych zna chyba większość z nas. Jak się okazuje, już wkrótce do bogatego oprogramowania samochodów spod szyldu firmy Elona Muska dołączy platforma Steam!

Tesla z platformą Steam? To się dzieje naprawdę

Tesla z platformą Steam? To się dzieje naprawdę

Samochody marki Tesla możemy określić jako swego rodzaju urządzenia multimedialne na czterech kołach. Oczywiście jest to bardzo naciągane i ignoranckie stwierdzenie, ale mimo wszystko, jest w nim ziarnko prawdy. Świadczy o tym, chociażby usługa Tesla Arcade, która pozwala na włączanie gier wideo na ogromnych wyświetlaczach zamontowanych w niemalże wszystkich pojazdach tego producenta. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ten system niejednokrotnie stawał się obiektem ataków różnych ugrupowań oraz społeczności. Zarzuty dotyczyły oczywiście bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów w trakcie jazdy.

Niemniej Tesla Arcade wciąż funkcjonuje i już wkrótce może doczekać się potężnego wzmocnienia. Elon Musk za pośrednictwem Twittera poinformował świat, że jego firma pracuje nad wprowadzeniem do wybranych modeli Tesli platformy Steam! Dla osób niezaznajomionych z tematem warto zaznaczyć, że jest to największy na świecie serwis dystrybucji cyfrowej, który oferuje dostęp do tysiąca różnych gier.

Dodatkowo multimiliarder oznajmił, że najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu pojawi się aktualizacja, która wprowadzi wersję demonstracyjną Steama do pojazdów marki Tesla. Tak potężne wzmocnienie systemu rozrywkowego w popularnych samochodach elektrycznych sprawia, że termin „Tesla to także konsola do gier” staje się jeszcze bardziej trafny. Warto również zaznaczyć, że platforma Steam pojawi się zapewne w modelach X oraz S, które obsługują usługę Arcade.

Wszystko wskazuje na to, że jeśli są wśród nas osoby, które są aktualnie w posiadaniu wolnych kilkuset tysięcy złotych oraz poszukują zarówno samochodu elektrycznego jak i konsoli do gier mamy dla nich świetną propozycję. Po co kupować dwa przedmioty oddzielnie skoro można to uczynić za jednym zamachem?

Źródło: Elon Musk

Sprawdź najnowsze wpisy