ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Teams CarPlay

Apple CarPlay powoli zapłacić za paliwo bez wychodzenia z samochodu!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Motoryzacja

Podczas tegorocznej konferencji WWDC Apple ogłosiło, że będą ulepszać system CarPlay. Wraz z kolejnymi miesiącami dowiadujemy się, że będzie dużo ulepszeń dla kierowców. Jednym za takich ulepszeń ma być dostępność do aplikacji do tankowania pojazdów!

Apple CarPlay pozwoli na płacenie za paliwo!

Płacenie telefonem za tankowanie nie jest niczym nowym. W trakcie epidemii Orlen wprowadził możliwość płacenia przy dystrybutorze. Apple idzie kolejny krok w przód, pozwalając użytkownikom swojego systemu samochodowego za płacenie bez wychodzenia z samochodu. Zatem tak! Można tankować, nie wychodząc z auta. Wystarczy poprosić kogoś z obsługi stacji o nalanie paliwa. Dożyliśmy naprawdę leniwych czasów. Ale ja nie o tym.

Tylko dla USA

Apple CarPlay

Portal Reuters donosi, że co najmniej jedna sieć paliwowa ma już wdrożoną funkcję, umożliwiającą nowy sposób znajdowania stacji benzynowych i płacenia przy dystrybutorach przy użyciu tylko ekranu informacyjno-rozrywkowego samochodu. Deweloperzy w firmach paliwowych muszą włączyć funkcję CarPlay w swoich aplikacjach na iPhone’a, a klienci będą musieli założyć konto i dodać metodę płatności. HF Sinclair Corp z siedzibą w Dallas, planuje umożliwić klientom kupowanie gazu z wykorzystaniem Apple CarPlay.

Jesteśmy podekscytowani pomysłem, aby konsumenci mogli nawigować do stacji Sinclair i kupować paliwo z ekranu nawigacji pojazdu

Jack Barger, starszy wiceprezes ds. marketingu HF Dinclair Corp

Firma posiada ponad 1600 stacji benzynowych na terenie całej Ameryki Północnej.

Ale to już było?

Apple rozszerzy możliwości CarPlay

Jak się okazuje, Apple wcale nie jest pionierem takiego rozwiązania. Już jakiś czas temu sieć Exxon połączyła się z Fordem i dzięki temu na stacjach można tankować z wykorzystaniem systemu infotaiment Sync 3. Z kolei General Motors na terenie USA połączył swoje siły ze stacjami Shell, jednak aplikacja została zamknięta na początku tego roku. Jak wspomniałem na początku na naszym rodzimym rynku Orlen postanowił umieścić czytniki tap-to-pay na swoich dystrybutorach, a to może być znak na chęć przystosowania się do nowych technologi!

Nie tylko paliwo!

Mapy Google na Apple Watch i w Carplay
Fot. Google

Aplikacje do ładowania pojazdów elektrycznych, takie jak ChargePoint i Electrify America, już współpracują z Apple CarPlay, umożliwiając znajdowanie stacji, uzyskiwanie wskazówek i rozpoczęcie ładowania na wybranych stacjach, a wszystko to z ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego samochodu. Wraz z premierą iOS 16 tej jesieni, możemy spodziewać się, że więcej możliwości dla Apple CarPlay.

Źródło: returners.com

Sprawdź najnowsze wpisy