ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Honda prezentuje nowy samochód elektryczny — oto model Prologue

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was, że Honda chce zainwestować 40 miliardów dolarów w nowe samochody elektryczne. Wczoraj natomiast dowiedzieliśmy się, że nie były to tylko puste słowa, ale faktyczna zapowiedź potężnych dofinansowań „ekologiczniejszej” strony branży motoryzacyjnej.

Honda Prologue to jedynie wstęp do wielkich projektów

Honda Prologue to wstęp do wielkich rzeczy

Honda do niedawna była jedną z niewielu firm motoryzacyjnych, która nie poszła za trendem produkowania tylko i wyłącznie samochodów elektrycznych. Zmieniło się to jednak tuż po ogłoszeniu modelu E, który jest w pełni napędzany prądem. Dodatkowo japońska firma ogłosiła długoterminową współpracę z General Motors. Partnerstwo obu producentów ma na celu szybsze wejście Hondy na rynek pojazdów elektrycznych. Owoce tych działań możemy zaobserwować już teraz! Wczoraj (tj. 18 maja) firma z siedzibą w Minato ogłosiła, że w 2024 roku swoją premierę będzie miał model Prologue — w pełni elektryczny SUV.

Na ten moment Honda opublikowała jedynie wizualizacje pojazdu, z której i tak możemy wywnioskować kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim model Prologue wizualnie przypomina niektórym osobom Toyote BZ4X. Jednakże w pełni elektryczny SUV powstał we współpracy biur projektowych z Tokio i Los Angeles. Ponadto swój wkład w ostateczny wygląd pojazdu ma także General Motors. Poza tym jak na SUV-a przystało Prologue prezentuje się naprawdę solidnie oraz jednocześnie opływowo.

Najważniejszą kwestią w przypadku nowego samochodu od Hondy jest jednak fakt, iż jego premiera będzie dopiero początkiem wielkich ogłoszeń producenta. Do 2030 roku japońska firma ma w planach ogłosić aż 30 kolejnych modeli pojazdów elektrycznych. Po debiucie Prologue w 2024 roku najbardziej intensywnie zapowiadają się następne 2-3 lata. Wówczas do katalogu Hondy trafią dziesiątki nowych samochodów. Co ciekawe cechą charakterystyczną pojazdów elektrycznych japońskiej firmy ma być rozsądna cena. Oczywiście w związku z dużym partnerstwem Hodny z General Motors wszystkie te modele w pierwszej kolejności trafią na rynek w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Engadget & Honda

Sprawdź najnowsze wpisy