Zbliża się grudzień, a to oznacza kolejną dawkę darmowych gier w ramach Games with Gold. Sony przedstawiło już produkcje, które w przyszłym miesiącu będą mogli pobrać posiadacze PlayStation 4 w ramach PS Plus. Przyjrzyjmy się zatem, jak na ich tle wypada oferta Microsoftu. Tradycyjnie udostępnione zostanie 4 gry. Dwie, które trafiły na Xboxa One oraz dwie, które pamiętają czasy Xboxa 360.

W ofercie Games with Gold na grudzień brakuje przynajmniej jednego hitu

Naturalnie nie wypada narzekać na gry, które otrzymuje się gratisowo do abonamentu pozwalającego grać po sieci. Jednak trzeba przyznać, że Games with Gold w poprzednich miesiącach wypadał znacznie lepiej. Tym razem w ręce graczy trafi The Raven Remastered oraz Bleed 2. Pierwsza z gier to odświeżona wersja przygodówki, którą możecie znać – nazywała się The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei. Trafiła na rynek w 2013 roku i zyskała sporą popularność. Być może to właśnie dlatego zdecydowano się wydać wersję zremasterowaną. Bleed 2 to zupełnie inna bajka. Jest bowiem dwuwymiarową platformówką ze sporą dawką humoru. Sprawdza się szczególnie dobrze w trybie kooperacji. Zabawa z Bleed 2 jest wyjątkowo krótka. Wystarczy zaledwie godzina lub maksymalnie dwie, aby ją ukończyć. Typowy przedstawiciel gatunku „gra na raz”.

Games with Gold w grudniu, to także Saints Row: Gat out of Hell oraz Stacking z Xboxa 360

Saints Row: Gat out of Hell zostało wydane jako samodzielny dodatek do Saints Row 4. Jak wiecie, seria ma dość nietypowy, zakręcony styl. Dodatek więc musiał wprowadzić coś, czego jeszcze w grze nie było. Tak oto główny bohater trafia do piekła, by ratować prezydenta. Został on porwany przez władcę piekła w celach … matrymonialnych. Szatan szuka męża dla swojej córki. Jednak osoby, które nie miały do czynienia z poprzednimi częściami serii, mogą sobie odpuścić ten tytuł. Pozostaje jeszcze rzucić okiem na ostatnią już grę, która trafi w grudniu do Games with Gold. Stacking trafiło pierwotnie do Xbox Arcade w 2011 roku. Okazało się zaskakująco dobrą przygodówką z elementami znanymi z gier logicznych. Twórcy wykreowali bardzo intrygujący i oryginalny świat. Jak bardzo? Główny bohater to matrioszka. Gra powinna wystarczyć na od 4 do 5 godzin świetnej zabawy. Średnia ocen (w serwisie Metacritic) rzędu 84/100 mówi sama za siebie.

Zobacz także: Recenzja Xbox Series X. Jak wypada najpotężniejsza konsola tej generacji?

Tradycyjnie nie od razu gracze otrzymają dostęp do wszystkich 4 tytułów. Między 1 a 15 dniem miesiąca będzie można dodać do swojej biblioteki Bleed 2 oraz Saints Row: Gat out of Hell. Pozostałe dwie gry, czyli The Raven Remastered i Stacking pojawią się dopiero 16 grudnia.

Źródło: Microsoft, PC Gamer, Metacritic, GameSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.