Co kilka dni informujemy was o grach, które można pobrać za darmo. Zwykle jest to cotygodniowy zestaw udostępniany przez Epic Games Store. Jednak tym razem bezpłatna gra pochodzi z ze sklepu Ubisoftu. Warto mieć na uwadze, że nie jest jakiś średniak, którego nikt nie chce kupić. Valiant Hearts nie dość, że jest oryginalny, to jeszcze otrzymał świetne recenzje. Jeżeli więc chcecie zagrać w coś naprawdę dobrego – dobrze trafiliście.

Udostępniony za darmo Valiant Hearts opowiada życiu w czasie wojny

Gra jest miłą odskocznią od dynamicznych, nastawionych na rywalizację produkcji. Skupiamy się w niej na przedstawionej historii i spokojnie brniemy przed siebie. Valiant Hearts przenosi nas do czasów I wojny światowej. Wszystko okraszono dwuwymiarową komiksową grafiką i bardzo smutnymi kolorami. Dzięki temu zbudowano naprawdę ciekawy klimat. W grze znajdują się elementy zręcznościowe, ale nie brakuje także zagadek oraz elementów znanych ze skradanek. Nie zawsze bieg przed siebie daje pożądane rezultaty, więc przeznaczyć chwilę na analizę tego co widzimy na ekranie. Nie całą podróż odbywamy samotnie. W określonych przez twórców momentach możemy skorzystać z pomocy naszego wiernego psa o imieniu Walt. Możemy przejąć nad nim kontrolę i wypełnić zadanie, które dla człowieka byłoby niewykonalne. Wspomniałem, że gra otrzymała bardzo wysokie noty. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 79/100, a popularny niegdyś serwis Joystiq nagrodził ją najwyższą z możliwych ocen.

Zobacz także: Ceny gier Ubisoftu nie będą wyższe na nowej generacji konsol, ale jest haczyk

Macie tylko kilka dni na pobranie za darmo Valiant Hearts. Promocja zakończy się 4 sierpnia. Aby pobrać grę, trzeba posiadać konto w sklepie Uplay. Jeżeli jeszcze go nie posiadacie, to możecie je bardzo szybko utworzyć. Po zalogowaniu się na swoje konto należy udać się na podstronę gry. Tam pozostaje już tylko kliknięcie przycisku GET IT FOR FREE. Gra zostanie przypisana do waszego konta i będziecie mogli ją pobrać w dowolnym momencie.

[Aktualizacja]
Niestety nie można już odebrać gry za darmo. Kosztuje obecnie 16,47 zł. Nie wiadomo co się stało. Gracze podejrzewają, że gra została udostępniona za darmo przez pomyłkę. Osoby, którym udało się pobrać grę, mogą spać spokojnie. Jednak pozostali, także Ci, którzy tylko dodali grę do konta, nie będą mogli w nią zagrać bezpłatnie.

Źródło: Ubisoft, PC Gamer, Engadget, Metacritic

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.