Ubisoft to niesamowicie popularne studio produkujące gry wideo. Firma ma w swoim portfolio naprawdę wiele mocnych marek, takich jak m.in. Assassin’s Creed czy Far Cry. Rzecz jasna gigant będzie wydawał gry na nową generację konsol, ale jak się właśnie dowiedzieliśmy – ich ceny nie będą wyższe niż dotychczas. No, przynajmniej z początku.

Ceny gier Ubisoftu na nowej generacji konsol

Ubisoft i problemy z molestowaniem

Wczoraj Ubisoft opublikował swoje wyniki finansowe, gdzie publicznie zobowiązał się do utrzymania cen gier na nowej generacji konsol na takim samym poziomie, jak dotychczas (60 dolarów). Haczyk polega na tym, że firma wyraźnie zasugerowała, że chodzi o tytuły, które zadebiutują tej jesieni. Nie wiadomo więc, co będzie w przypadku gier mających swoją premierę w 2021 roku lub jeszcze później.

Zobacz także: Jak doszło do włamania na Twitterze? Portal wyjaśnia, jak przejęto konta Billa Gatesa, Elona Muska czy Baracka Obamy

Możemy mieć za to stuprocentową pewność, że ceny Watch Dogs Legion czy Assassin’s Creed Valhalla nie będą niemiłym zaskoczeniem. Warto wspomnieć, że podejście Ubisoftu wydaje się być zupełnie inne od studia 2K Games, które już jakiś czas temu potwierdziło wzrost cen swoich gier na PlayStation 5 i Xboxie Series X o 10 dolarów. Cały czas mamy do czynienia z deklaracjami pojedynczych firm, więc ciężko powiedzieć, jak będzie wyglądała ogólna sytuacja z cenami na nowej generacji konsol. Wszystko wskazuje na to, że jak zawsze w branży zostanie ustanowiony pewien standard. Pytanie tylko, w którą stronę?

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.