Metal: Hellsinger zostało zaprezentowane na pierwszym zwiastunie, który na myśl przywołuje kultowego Dooma. Podobieństw będzie zapewne więcej, ale to jeszcze za wcześnie, by się na nich skupiać. Głównym wyróżnikiem nowej produkcji będzie to, że przeciwników będziemy rozwalać w rytm metalowych brzmień, co z pewnością doda samej grze sporo kolorytu.

Metal: Hellsinger

Istnieje już sporo produkcji, które opierają się na muzyce i tym, by gracze musieli się do niej dostosować. Jedną z najpopularniejszych jest Just Dance, ale mamy także Guitar Hero czy Beatbudy: Tale of the Guardians. Nawet niektóre z plansz w Rayman sprawiały, że nogą wystukiwało się rytm w chwili, kiedy trzeba było biec jak najszybciej do mety. Jednak Metal: Hellsinger to zupełnie inna liga, a przynajmniej na taką się zapowiada. Podczas prezentacji IGN Summer of Gaming mogliśmy zobaczyć kilka ciekawych zapowiedzi, ale Metal: Hellsinger jakoś wyjątkowo wpadł nam w oko (ucho?). Sama fabuła nie będzie tutaj odgrywała najważniejszej roli, ale jej opis ze Steam, znajdziecie poniżej.

Po części demonica, po części człowiek, cała opętana żądzą zemsty. Zostań Niewiadomą i utoruj sobie drogę przez najstraszniejsze zakątki piekieł. Masakruj hordy szeregowych demonów oraz ich dowódców i stań oko w oko w bitwie na epicką skalę z wrogiem ostatecznym – samą Czerwoną Sędziną.

Zobacz też: Microsoft wbija szpilę Sony

Co więc będzie najważniejsze w tym FPS? Muzyka. Rozgrywka ma być dopasowana do rymu oraz melodii. A co pasuje najlepiej do strzelanek, które rozgrywają się w samym środku piekła? Oczywiście metal. Tutaj The Outsiders, czyli studio odpowiedzialne za produkcję, skomponowało całkiem imponujący zestaw muzyków. Na pokładzie znaleźli się bowiem Matt Heafy (Trivium), Mikael Stanne (Dark Tranquillity), Bjorn Strid (Soilwork) czy Alissa White-Gluz (Arch Enemy). Artystów ma być więcej, a ich listę poznamy dopiero bliżej premiery samego tytułu. Ten został zapowiedziany na 2021 rok. Gra pojawi się na PC, konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz nadchodzące Xbox Series X i PlayStation 5.

Źródło: IGN / The Outsiders / Steam

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.