Niedawno informowałem Was, chwaląc Nokię, że Finom udało się zaktualizować swoje całe portfolio do Androida Pie. Tymczasem obecnie trwa wojna wymierzona w stronę firmy, że Nokia 2 nie otrzymała tego systemu i najprawdopodobniej nigdy nie otrzyma. Wzburzenie Internautów, niekoniecznie użytkowników tego modelu, sięga zenitu, ale ruch HMD Global tak naprawdę nie powinien stanowić żadnego zaskoczenia. W końcu Nokia 2 to smartfon, który powstał ewidentnie w złym momencie i od podstaw był postawiony na złej platformie.

Nokia 2 nie dostanie Androida Pie — to było wiadome od dawna

nokia 2 android pie aktualizacja

Tak, to już oficjalne, że Nokia 2 nie otrzyma Androida Pie. Użytkownicy nie powinni czekać na tę aktualizację, bo jej w oficjalnym wydaniu najprawdopodobniej nie będzie. Nokia nie może wydać systemu bez spełnienia minimalnych wymagań, a omawiany model ich właśnie nie spełnia. Specyfikacja smartfona z 2017 roku sprowadza się do Snapdragona 212 i 1 GB RAM. Zapewne nie pomylę się, jak napiszę, że dzisiejsze smartwatche mają większą moc obliczeniową. Jednak nie to powinno świadczyć o tym, że ten telefon nie otrzyma Androida Pie. W końcu wszyscy powinni pamiętać, że Nokia już przy okazji aktualizacji do Oreo zapowiadała problemy. Producent oficjalnie przyznał, że zmiana z Nougata wiąże się z ograniczeniami. Pie w stosunku do Oreo jest bardziej wymagającym oprogramowaniem, więc wnioski powinny się same nasuwać.

Zobacz też: ZTE nadal prężnie rozwija 5G i pomaga w rozwoju tej technologii kilkudziesięciu operatorom.

W takim razie może przejdźmy na Android Go? W końcu Nokia 1 i Nokia 1 Plus jakoś działają pod kontrolą Pie. Tak, to jest jakieś wyjście, ale… jest to technicznie niemożliwe ze względu między innymi na certyfikacje. Po prostu, jeśli dany model nie zadebiutował z Android Go na pokładzie, to później nie może na niego przejść. Abstrahując od technicznych możliwości, wyobrażacie sobie, żeby dzisiaj Galaxy S3 przeszedł na lekką odmianę Robocika? Swoją drogą… byłbym tego ciekawy.

 

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.