Mario, wąsaty hydraulik Nintendo, to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawanych postaci z gier na świecie. Różnorakich wariacji propozycji z tym protagonistą było tak wiele, że dzisiaj naprawdę tylko wielcy fani są w stanie je wszystkie zliczyć. Z pewnością jest ich ponad 200. Mimo wszystko Mario Kart też się odbiło dużym echem w wielu zakątkach świata. Kolejna odsłona tej serii trafi na smartfony i będzie następną grą, po średnio przyjętym Super Mario Run, z tą postacią w tytule.

Mario Kart Tour to kolejna wyjątkowa seria od Nintendo dla mobilnych graczy

mario kart tour android ios testy premiera

Fakt, że Mario Kart Tour nadchodzi na smartfony, nie jest niczym nowym. W końcu Nintendo już zdążyło przesunąć termin premiery tej gry z początku roku na wakacje. Niestety, konkretnej daty nie znamy, ale za to Japończycy zapraszają do testów. Te odbędą się już w przyszłym miesiącu, a dokładniej od 22 maja do 4 czerwca. Jednak do 7 maja należy zgłosić chęć udziału w testach, bo te mają być zamknięte. Przeszkodą teoretycznie nie do ominięcia mogą okazać się też ograniczenia regionalne, bo Nintendo szuka chętnych wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Wiele wskazuje na to, że nie wszystkie państwa od razu otrzymają dostęp do gry, gdy ta już oficjalnie zadebiutuje w skończonej wersji.

Zobacz też: Zobacz, jak zmienia się wyszukiwarka Google.

Co ciekawe, testy dotyczą wyłącznie urządzeń z Androidem. Docelowo aplikacja ma być też dostępna na iOS. Oczywiście taki proces testów jest zrozumiały — Nintendo chce sprawdzić optymalizację pod wieloma specyfikacjami. W przypadku Apple takiego rozdrobnienia nie ma. Tylko czy Mario Kart Tour odniesie sukces, czy powtórzy błędy Super Mario Run z mikro transakcjami? Na stronie, na której możecie zapisać się do testów, wyraźnie zaznaczono ich obecność.

 

Źródło: Reddit, Nintendo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.