Osoba trzymająca smartfon z otwartą aplikacją z kartą płatniczej Visa, przy filiżance kawy cappuccino na drewnianym stole.

Revolut wprowadza nową usługę. Wybrane przelewy mają być jeszcze prostsze i szybsze

3 minuty czytania
Komentarze

Revolut ogłosił udostępnienie usługi Mobile Wallets. Umożliwia ona przesyłanie pieniędzy za granicę w wyjątkowo prosty i szybki sposób. Środki u odbiorcy po drugiej stronie globu mają się znaleźć niemal natychmiast.

Revolut Mobile Wallets. Tak działa nowa usługa

człowiek siedzący na sofie i trzymający w rękach smartfon z aplikacją revolut
Fot. Revolut / materiały prasowe

Usługa Mobile Wallets umożliwia przesłanie środków na zagraniczne portfele cyfrowe. Wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz adres e-mail lub numer telefonu, by pieniądze znalazły się u odbiorcy. Cała operacja może zaś trwać jedynie 20 sekund.

Jak twierdzi Revolut, bezpośredni przelew na portfel cyfrowy zmniejsza ryzyko, że kwota utknie u któregoś z banków pośredniczących, co zdarza się nieraz w przypadku tradycyjnych przelewów. Klienci Revoluta z Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Wielkiej Brytanii mogą korzystać z usługi Mobile Wallets, aby wysyłać środki ze swojej aplikacji Revolut bezpośrednio na dwa pierwsze portfele cyfrowe: M-Pesa (do Kenii) i bKash (do Bangladeszu). Kolejne kraje i portfele powinny być dostępne w niedalekiej przyszłości.

Ekspaci z Kenii i Bangladeszu mieszkający w Europie mają często kłopot z przesyłaniem pieniędzy do domu. Cieszę się, że dzięki usłudze Mobile Wallets, nasi klienci będą mogli robić to w sposób intuicyjny, łatwy i błyskawiczny.

Akshat Mittal, General Manager, Revolut International Payments

Ile kosztują transakcje w ramach Mobile Wallets?

Aktualny cennik Mobile Wallets:

  • Kenia (KES) 0,75% (minimum 1 GBP)
  • Bangladesz (BDT) 0,20% (minimum 1 GBP).

Z Mobile Wallets mogą korzystać np. osoby pracujące za granicą i przesyłające pieniądze do domu, a także studenci, którzy uczą się w innym kraju i potrzebują łączności finansowej z rodziną. To alternatywa dla tradycyjnych przelewów oraz przekazów pieniężnych, które bywają kosztowne i nie zawsze są dostępne.

Dane o polskich użytkownikach Revoluta

Osoba trzyma smartfon wyświetlający wirtualną kartę płatniczą Revolut Visa na ekranie, z widocznymi ostatnimi cyframi numeru karty i gradientem kolorów w tle.
Fot. Sophie Dupau / Unsplash

Revolut ma ponad 35 milionów klientów na całym świecie, w tym ponad 3 miliony w Polsce. Liczba użytkowników w Polsce otrzymujących przelewy zagraniczne wzrosła w 2023 roku o 36% (r/r), liczba przelewów o 39% (r/r), z kolei ich wartość o 29% (r/r). Na liście TOP 5 krajów, z których przychodziły transfery do Polski, znalazły się (kolejno, według łącznej wartości): Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Irlandia i Norwegia. Z listy TOP 10 wypadły Czechy, a pojawiła się Dania.

Jeśli chodzi o przelewy z Polski za granicę, to liczba klientów wysyłających takie przelewy wzrosła o 34%, liczba przelewów też o 34%, a wartość transakcji o 51%. Najczęściej transfery z Polski trafiały do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii oraz USA. Na liście TOP 10 pojawiły się Norwegia i Szwajcaria, a wypadły Ukraina oraz Litwa.

Źródło: Revolut / informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: Revolut / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw