Wakacje to nie tylko czas odpoczynku. To również okres, w którym najczęściej poszukujemy nowych wyzwań, miejsc i sposobów spędzania wolnego czasu. Ci z nas, którzy cenią aktywny wypoczynek wiedzą, jak wielkim problemem jest znalezienie odpowiedniego szlaku lub miejsca wartego odwiedzenia. Z pomocą przychodzi nam aplikacja turystyczna „Let’s Get Outside”, dzięki której możemy nie tylko zobaczyć polecane zabytki, ale również podzielić się z użytkownikami własnymi odkryciami.

Czy kiedykolwiek chcieliście mieć wpływ na aplikację mobilną? Idea działania mobilnej aplikacji turystycznej „Let’s Get Outside” jest przewrotna – nie tylko chodzi o to, by odnajdywać ciekawe miejsca, lecz rozwijać ich bazę oraz dzielić się nią ze znajomymi.

Jak każda szanująca się aplikacja turystyczna, „Lets Get Outside” działa w oparciu o współpracę wbudowanego w urządzenie odbiornika GPS z mapami Google. Praktycznie niezbędne jest także aktywne połączenie internetowe do pobierania danych o trasach i map Google.

Na początku należy wspomnieć, że aplikacja jest całkowicie darmowa – nie ma żadnych ukrytych kosztów – nie licząc oczywiście kosztów pakietu Internetu mobilnego. Jej główną zaletą jest możliwość wyznaczania tras i udostępniania ich innym użytkownikom (którzy będą mogli je ocenić i przejść samodzielnie).

Zazwyczaj aplikacje pozwalają na jedną z dwóch rzeczy – albo pokazują ciekawe miejsca, albo pozwalają na chwalenie się swoimi trasami. Z „Let’s Get Outside” jest inaczej. Ta aplikacja daje obie te możliwości. Zacznijmy jednak od tej pierwszej.


Same trasy są podzielone na kategorie – dowolna, rowerowa, narciarska, miejska, górska i nizinna. Pozwala to profilować wyszukiwanie ze względu na ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Wyszukiwanie można również uszczegółowić poprzez wybranie minimalnego dystansu oraz poziomu trudności. W zależności od potrzeb, dane o trasach (polecanych przez innych użytkowników oraz markę Merrell) można pobrać w kilku wersjach:
– podstawowa (sama mapa)
– zdjęcia
– nagrania
– komentarze.

Oczywiście można zaznaczyć kilka na raz. Po wybraniu odpowiedniej opcji, dane trasy zostają pobrane na telefon bądź tablet. Zostaje obliczona odległość do szlaku (który nota bene można przejść zarówno od początku, jak i od końca) i to już w zasadzie tyle – można zwiedzać. W trakcie spaceru bądź jazdy na rowerze możemy robić zdjęcia i filmy oraz pisać komentarze. Aplikacja umożliwia późniejsze dodanie tych rzeczy do szlaku tak, aby inni użytkownicy mogli poznać miejsca charakterystyczne lub po prostu ocenić wygląd trasy.

Aplikacja daje również możliwość odwiedzenia miejsc polecanych przez markę Merrell, takich jak Kopalnia Złota w Złotym Stoku, wiadukty w Stańczykach czy Parowozownia w Wolsztynie.

Drugą ważną funkcją jest możliwość dodawania własnych tras. Tworzenie szlaku jest banalnie proste – wystarczy nacisnąć przycisk „Nowy Szlak”, potem „Stwórz trasę”, kliknąć „Start” i zacząć spacer lub przejażdżkę. Oczywiście można dodawać wcześniej wspomniane zdjęcia, filmy i komentarze. Po zakończeniu spaceru klikamy „Stop”… i w zasadzie gotowe. Intuicyjna obsługa sprawia, że przyzwyczajenie się do interfejsu aplikacji zajmuje tylko chwilę. Wyznaczone trasy można przechowywać w pamięci telefonu, bądź dodać na serwery, dzięki czemu inni użytkownicy będą mogli cieszyć się Waszymi ulubionymi miejscami.

Dodatkowymi atrakcjami aplikacji są licznik kalorii oraz krokomierz, które działają nadzwyczaj dokładnie. Nawet, gdy liczymy kroki, ich liczba w krokomierzu wydaje się być zbliżona do stanu faktycznego. Aplikacja osadzona w środowisku Google Maps będzie w pełni zintegrowana z Facebookiem, dzięki czemu umożliwia dzielenie się trasami ze swoimi znajomymi oraz wrzucanie szlaków na Tablicę. Z poziomu aplikacji można także przejrzeć aktualną ofertę produktów marki Merrell.

Polecanie tras to świetna sprawa. W przewodnikach turystycznych nie znajdziemy wszystkiego, co warto zobaczyć. Właśnie po to powstała aplikacja „Let’s Get Outside” – by zaktywizować ludzi do odwiedzania nowych miejsc. Nie ma nic przyjemniejszego, niż odkrywanie. Aplikację ściągniecie klikając w poniższy obrazek.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).