Sharp Aquos S2 oficjalnie! Miks Essential Phone i… iPhone’a 8?

3 minuty czytania
Komentarze

Sharpa uważam za jedną z najbardziej niedocenionych firm z branży mobilnej na świecie. To nie tylko świetny producent wyświetlaczy, ale też smartfonów. Niestety ich dostępność i współpraca z poszczególnymi sieciami to niewątpliwe ograniczenie. Jednak jeśli uważacie, że to Xiaomi Mi Mix był pierwszym oficjalnie zaprezentowanym, bezramkowym telefonem to jesteście w błędzie. Pierwsi byli Japończycy i to ponad dwa lata temu. Dzisiaj wracają z kolejną tego typu propozycją, oczywiście podnosząc poprzeczkę.

O Aqusie S2 już pisaliśmy wcześniej w ramach ujawnienia wielu informacji na temat tego modelu, ale dzisiaj możemy przedstawić go Wam oficjalnie. Właściwa premiera miała miejsce dwa dni temu, ale to nie zmienia faktu, że warto wspomnieć o nowym smartfonie od Sharpa, a na pewno warto go zapamiętać. Tym sposobem zacznijmy od designu, gdyż to oczywiście najważniejsza część tego urządzenia.

Smartfon jest niemalże identyczny jak ten z plotek. Z drobną różnicą – zabrakło czytnika linii papilarnych ukrytego w głębi wyświetlacza. Tym sposobem jedna z przewidywanych rewolucji została skreślona. Jednak wciąż widzimy ekran pokrywający zdecydowaną część frontowej powierzchni. Niewątpliwie widać podobieństwo do Essential Phone Andyego Rubina za sprawą wyciętego miejsca na aparat. Jednak Sharp zmieścił pod panelem czytnik linii papilarnych, co jest zdecydowanym wyróżnikiem Aquosa S2 na tle innych, bezramkowych modeli. Tak, ten smartfon również można do nich zaliczyć – w końcu sam wyświetlacz zajmuje niemalże 80% frontowej powierzchni. Tył? Toż to niezaprezentowany jeszcze iPhone 8, więc tak naprawdę po prezentacji modelu Apple’a będziemy mogli mówić, że Amerykanie jako drudzy postawili w tak charakterystyczny sposób wyeksponować główne aparaty. Mimo wszystko skupmy się na Japończykach i oto specyfikacja Aquosa S2:

 • 5,5-calowy wyświetlacz IPS LCD (1080×2040);
 • układ Snapdragon 630/660;
 • 4/6 GB RAM;
 • 64/128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
 • aparaty:
  • przód: 8 MPx;
  • tył: 12 + 8 MPx;
 • USB-C (3.1), Quick Charge 3.0;
 • akumulator o pojemności 3020 mAh;
 • Android 7.1.1 Nougat;
 • wymiary: 141,8 x 72 x 7,9 mm;
 • waga: 140 g.

Jak zapewne zauważyliście, Sharp podszedł nietypowo do różnych odmian jednego telefonu. W tym wypadku droższa wersja nie oznacza jedynie obszerniejszych pamięci, ale również zdecydowanie lepszą jednostkę obliczeniową. Oczywiście ma to przełożenie na ceny – odpowiednio 370 i 520 dolarów. Jednak nawet ta najlepsza odmiana jest po prostu topowym smartfonem – mimo że mocy jest wiele to w porównaniu do tegorocznych, flagowych propozycji konkurencji wyraźnie mniej. Jak firma podeszła do wykorzystania podwójnego aparatu? Tak jak większość producentów stawiających na to rozwiązanie. Pojawi się tryb portretowy, rozmazujący tło.

Sprzedaż Aquosa S2 rozpocznie się 14 sierpnia, więc Sharp nie tylko jako pierwszy zaprezentował tego typu tył urządzenia, ale również jako pierwszy wprowadzi cały design do sprzedaży. Tym sposobem wyprzedzi dawno zapowiedzianego Essential Phone, który wciąż nie wiadomo, kiedy pojawi się w kieszeniach pierwszych konsumentów.

źródło: GSMArena

Motyw