Dzisiaj bezramkowe smartfony kojarzą się z Xiaomi, Samsungiem czy też LG. To te firmy uważane są za pionierów w tej dziedzinie. Jednak niewiele osób pamięta, że na długo przed wspomnianymi producentami to Sharp produkował urządzenia z wyświetlaczami, które zajmowały niemalże cały front. Tylo o Japończykach niewiele osób pamięta. Nie dziwi to głównie ze względu na dostępność poszczególnych modeli – poza Azją, głównie Krajem Kwitnącej Wiśni, ciężko znaleźć interesującą ofertę.

Oczywiście, można sprowadzić, ale to już nie jest tak popularne jak w przypadku Xiaomi. Sharp wyróżnia się również atrakcyjnymi, jednymi z najlepszych modeli z rodziny Android One, ale mimo wszystko skupmy się na Aquosach, gdyż kolejne dwa są w drodze. Do Sieci przedostały się zdjęcia i materiały promocyjne urządzeń oznaczonych jako S1 i S2. Zacznijmy od tego pierwszego, który niewątpliwie przypomina Essential Phone od Andyego Rubina.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Ze specyfikacji niewiele możemy powiedzieć, gdyż ujawniony został jedynie układ, jaki ma napędzać Aquosa S1. Będzie to Snapdragon 630. Dodatkowo możemy na zdjęciach zauważyć czytnik linii papilarnych pod charakterystycznym wyświetlaczem. Na koniec zdradzonych informacji, cena. Ta ma wynosić około 400 dolarów, więc około 1500 złotych. W takim razie, przejdźmy do wyżej stawianego modelu, czyli Aquosa S2, który ewidentnie będzie ewolucyjny patrząc na portfolio Sharpa.

Specyfikacja ma zawierać Snapdragona 660, 4 lub 6 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Widoczne, charakterystyczne aparaty dzielące się designem z nadchodzącym iPhonem to dwie matryce 13 MPx. Z przodu pojawi się pojedynczy moduł 8 MPx. Jednak to wyświetlacz się wyróżnia. Ten ma mieć przekątną wynoszącą 5,5-cali, a prezentowany obraz ma mieć rozdzielczość 2040×1080, co oznacza proporcje 17:9. Widoczny, złoty kolor to limitowana wersja określana mianem „105 Limited Edition”. Do tego najważniejszy element, czyli ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych. Ten ma zostać schowany wgłąb wyświetlacza, co według plotek miało się pojawić także w Galaxy Note8 czy też wspominanym już iPhonie 8. Jednak zarówno Samsung, jak i Apple nie udało się wystarczająco dopracować tego rozwiązania. Być możę właśnie Sharpowi się uda? W przypadku Aquosa S2, ceny nie poznaliśmy. Jednak pamiętajmy, że nie będzie to najwydajniejszy model na rynku, choć mocy obliczeniowej z pewnością nie będzie temu urządzeniu brakować. Będzie to również flagowa propozycja firmy. Szczególnie, że ostatnia tego typu premiera od Sharpa miała miejsce dwa lata temu, gdy ujrzeliśmy Aquosa Xx.

Jeśli powyższe plotki się potwierdzą, a wiele wskazuje na to, że tak będzie to właśnie Japończycy mają szansę jako pierwsi przedstawić smartfona, który będzie zbliżony designem do iPhone’a 8, ale przede wszystkim będzie posiadał wyjątkowy czytnik linii papilarnych. Otóż Sharp zaplanował swoją konferencję na 8 sierpnia, więc za niecałe dwa tygodnie. Prezentacja Apple z pewnością wcześniej się nie odbędzie.

 

źródło: Android Police

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.