ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

26 lipca – MIUI 9 i Xiaomi Mi5X. Jak wygląda nowa nakładka i co warto wiedzieć?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Artykuły

Nareszcie mamy! Potwierdzone informacje dotyczące konferencji Xiaomi i prezentacji ich nowych produktów. Producent zaprasza nas na wielkie wydarzenie, która odbędzie się za osiem dni. Światu przedstawione zostaną nowy smartfon, który dzięki swojej specyfikacji technicznej i atrakcyjnej cenie uzupełni lukę w portfolio firmy oraz długo wyczekiwana przez użytkowników autorska nakładka oznaczona cyferką „9”. Co możemy powiedzieć już teraz?

26 lipca, dzień zaznaczony w kalendarzu

Już za osiem dni, dokładnie 26 lipca o godzinie 7 czasu polskiego rozpocznie się konferencja Xiaomi. Chiński producent oficjalnie zaprasza na to wydarzenie za pośrednictwem plakatu. Widzimy na nim Krisa Wu, aktora, który weźmie udział w prezentacji oraz nadchodzący nowy model, jakim jest Mi5X.

Średniak z wyższej półki

Xiaomi Mi5X traktowany jest trochę jak urządzenie z wyższej, trochę jak z średniej półki cenowej. Wszystko to za sprawą ceny, która ma wynieść 1999 juanów, czyli tylko 500 juanów mniej niż za flagowego Xiaomi Mi6. Informacji na temat Mi5X wiele nie znamy, garść detali zdradził nam plakat, który niedawno wyciekł do Sieci.

O czym możemy powiedzieć w tym momencie to o 5,5-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości Full HD. W metalowej bryle zamknięto Snapdragona 625 w towarzystwie 4 GB RAM oraz GPU Adreno 506. Plotka niesie, że podwójny aparat zainstalowany w smartfonie będzie taki sam jak w Xiaomi Mi6. Możemy zatem oczekiwać, że model Mi5X okaże się całkiem niezłym fotosmartfonem. Na powyższej grafice widzimy również skaner linii papilarnych umieszczony na pokrywie baterii.

MIUI 9

Nie można zapomnieć o najnowszej nakładce. To ją wypatruje zdecydowanie większe grono użytkowników, którzy są zniecierpliwieni oczekiwaniem aż na ich smartfonach wyląduje MIUI 9. Wcześniej mówiło się, że prezentacja nastąpi przed końcem sierpnia, później, że do 16 dnia następnego miesiąca, a teraz wiemy, że już za tydzień. Wstępną listę urządzeń, które jako pierwsze otrzymają aktualizację znajdziecie TUTAJ. Być może po 26 lipca wystartuje publiczna beta nakładki? Z pewnością wielu by z tego skorzystało.

Czego możemy się spodziewać po aktualizacji? Przede wszystkim trybu picture-in-picture, wielozadaniowości na podzielonym ekranie. Mówi się również o szybkiej odpowiedzi znanej z Nougata. W planach jest również przemodelowany ekran blokady, ogólne usprawnienia interfejsu oraz optymalizacja systemu pod kątem czasu pracy na baterii. Nieoficjalnie mówi się też o nowych motywach, które mają się kojarzyć z MIUI 9. Jeden z nich ujawni się wraz z uruchomieniem urządzenia, pozostałe noszą nazwy: Unbounded, Symphony oraz Hyun Black.

W Sieci znajdziemy również oficjalne zrzuty ekranu, na których możemy zobaczyć design świeżej nakładki.

Warto czekać?

Xiaomi Mi5X zdaje się być dobrym uzupełnieniem luki, choć przeliczając cenę na złotówki może się okazać, że w podobnej kwocie znajdziemy coś lepszego. Inaczej sprawa ma się z nakładką, gdyż Ci, którzy otrzymają oficjalną aktualizację mogą zyskać wiele więcej nie ponosząc żadnych kosztów. Czy Xiaomi zaskoczy nas czymś jeszcze?

źródło: Android Headlines

Sprawdź najnowsze wpisy