ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nadchodzi Xiaomi Mi5X! Plakat ujawnia cenę i parametry

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Więcej i więcej. Xiaomi w tym roku chce nas zasypać nowymi modelami urządzeń. Jak na razie jednak nie możemy narzekać, gdyż wszystkie z nich prezentują się interesująco i ma się wrażenie, że zostają tworzone z myślą o konkretnym odbiorcy. Podobnie jak Mi5X, o którym dowiadujemy się z plakatu.

Do Sieci wyciekł plakat prezentujący Xiaomi Mi5X. Co prawda nie oferuje on wielu informacji, lecz pozwala sądzić, że już wkrótce chiński producent zaprezentuje nowy smartfon. Trafi on na średnią półkę, co potwierdza nie tylko cena, ale również specyfikacja techniczna, którą już częściowo poznaliśmy.

Xiaomi Mi5X ma być wyposażony w 5,5-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD. Sercem urządzenia będzie Snapdragon 625 współpracujący z 4 GB RAM i układem graficznym Adreno 506. Pozostałej specyfikacji możemy się tylko domyślać, być może pojawi się podwójny aparat fotograficzny, lecz pozostaje to w sferze życzeń.

No i nareszcie wypada przejść do ceny, która aż bije z plakatu. Xiaomi Mi5X wyceniono na 1999 juanów, co w przeliczeniu daje nam około 1100 złotych. Dużo, mało? W tym momencie trudno orzekać ostatecznie, gdyż nie znamy pełnych możliwości urządzenia. Wydaje się jednak, że modelem Mi5X producent chce wypełnić lukę w segmencie średnim/premium.

źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy