OnePlus 5 jest od pewnego czasu tematem numer jeden. Niewątpliwie wielu z nas czeka na premierę tego smartfonu i nie ukrywam, że mogę być jednym z pierwszych, który będzie czyhał na dostępność w sklepach. Jednak wielkie emocje dzisiaj mogą szybko zamienić się w zawód i niedowierzanie jak Chińczycy mogli zepsuć swój sukces. Tym sposobem starajmy się podchodzić chłodno do wszelkich plotek, zapowiedzi, ale jednocześnie nie powinniśmy zmniejszać swoich oczekiwań. Tymczasem przyjrzyjmy się na nowym wizjom designu za sprawą szkiców, które przedostały się do Sieci.

Tradycyjnie zaznaczam, że poniższe grafiki nie muszą mieć cokolwiek wspólnego z OnePlus. Może to być jedynie wizja losowej osoby, niezwiązanej z chińską firmą. W końcu już raz mogliśmy ujrzeć szkice smartwatcha tej firmy. Swoją drogą na konferencji, gdy firma wchodziła do Polski Carl Pei przyznał mi, że bardzo mu się ta wizja podobała jak wiele innych dotyczących OnePlus One i 2. Tymczasem wróćmy do piątego urządzenia z najwyższej półki Chińczyków i oto wspomniane szkice:

Zacznijmy od tyłu smartfonu, który niewątpliwie musi mieć podwójny aparat przejawiający się na każdym kroku. Jednak ceramiczne „okno” to nowość na wzór Pixeli. Chińczycy już raz postawili na ten materiał w przypadku zapomnianego już dzisiaj modelu „X”. Umieszczenie wspomnianych przed chwilą dwóch modułów nie pokrywa się ze wcześniejszymi doniesieniami – mają one znajdować się w rogu obudowy. Mimo wszystko nie mogło zabraknąć znanego już dzisiaj doskonale suwaka odpowiedzialnego za ustawienie trybu dźwięku. Sam design nawiązuje do tego, który poznaliśmy razem z OnePlus 3. Krawędzie praktycznie nie zostały zmienione i wciąż mamy do czynienia z gniazdem słuchawkowym Jack 3,5 mm, a zaokrąglenia zostały wyraźnie podkreślone.

W takim razie przyjrzyjmy się frontowi szkicom teoretycznie przedstawiającym OnePlus 5. Od razu rzuca się w oczy wyświetlacz bez bocznych ramek, ale może to być kwestia tylko takiej formy prezentacji. Mimo wszystko podwójny aparat nad ekranem to już zaskoczenie. Chińczycy pokazali swoim ostatnim modelem, że zależy im zarówno na jakości zdjęć z głównego jak i przedniego modułu fotograficznego. Tym sposobem możemy mieć do czynienia z urządzeniem na wzór flagowych propozycji LG. Podstawy techniczne wyglądają zachęcająco, aczkolwiek przypominam porównanie G6 z Samsungiem Galaxy S8: Klik!

Na koniec przypominam, że to tylko szkice niewiadomego pochodzenia i OnePlus ostatecznie może przedstawić zupełnie innego smartfona. Mimo wszystko, gdyby powyższa wizja się sprawdziła to bylibyście zadowoleni? W mojej opinii główne aparaty lepiej wyglądają na środku, a nie w rogu, ale ewidentnie będę musiał się przyzwyczaić do okna, które jakby nie patrzeć można… zakryć etui. Tak, kiedyś bym pomyślał, że to zbrodnia, ale akurat Chińczycy mają atrakcyjne propozycje. Na koniec zainteresowani poznaniem innych plotek jak i oficjalnych informacji odsyłam do odpowiedniej strony: Klik!

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.