Jakby nie patrzeć to Koreańczycy właśnie są liderami pod względem jakości zdjęć i filmów. Zarówno LG jak i Samsung co roku konkurują na tym polu. Zawsze też jest podobny werdykt – konkurencyjne modele są do siebie bardzo zbliżone i ciężko wybrać jednego zwycięzcę. Jak to wygląda w przypadku tegorocznych propozycji obu firm? Sprawdźmy porównanie opracowane przez znanego nam YouTubera, który specjalizuje się właśnie na tym polu.

Przednia kamera wyraźnie lepsza w Samsungu Galaxy S8, szczególnie jeśli nie uruchomimy trybu szerokokątnego w G6. Szczególnie można odnieść takie wrażenie odnośnie obrazu, gdyż dźwięk jest lepiej rejestrowany przez propozycję LG. Mimo wszystko ogólne rzecz biorąc to fani selfie powinni postawić na smartfona lidera mobilnego rynku. Jak już przełączymy się na główny aparat to ponownie Samsung wysuwa się na prowadzenie głębią kolorów – zwróćcie uwagę na niebo. Także optyczna stabilizacja obrazu zdaje się lepiej redukować drgania w przypadku Galaxy S8. Niewątpliwie szybka zmiana ostrości w tym telefonie wypada lepiej niż w G6. Wszelkie porównania można odnieść do zdjęć, gdyż Koreańczycy lepiej dopracowali aparat pod kątem szczegółów. Również mniejsza ilość światła nie daje żadnej przewagi LG.

Ewidentnie porównanie G5 i Galaxy S7 było bardziej wyrównane. W tym roku Samsung wyraźnie uciekł i nawet szerokokątne możliwości G6 nie są w stanie przeważyć szali na jego korzyść. Jednak smartfon LG wciąż robi bardzo dobre zdjęcia i nie można odmówić tego temu modelowi.

 

Adrian, dzięki za link.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.