HTC w tym roku po raz kolejny spróbuje skraść serce konsumentom. Flagowym modelem Tajwańczyków ma być HTC U, zwany również Ocean. Ostatnio prezentowałem Wam najnowszy render, na którym widać kształty bryły urządzenia. Tym razem jednak przeciek jest o wiele bardziej wartościowy. Rozchodzi się bowiem o funkcje!

Do materiałów promocyjnych dotarł portal Android Headlines. Potwierdzają one, że HTC U wyposażony zostanie w aktywne krawędzie. Dzięki nim będziemy mogli wydawać smartfonowi polecenia i intuicyjnie sterować aplikacjami. Co więcej, producent oferuje w tym temacie możliwość personalizacji i mnogość konfiguracji. To świetnie, gdyż daje to użytkownikom większe pole manewru, a deweloperom szansę na rozwinięcie swoich aplikacji. Aktywne krawędzie pozwolą uruchomić Wi-Fi, Asystenta Google czy obsługiwać aparat. HTC przemyślało tę sprawę bardzo dokładnie – podczas dostosowywania tej funkcji pod własne upodobania będziemy mogli wybrać czułość oraz rodzaj chwytu. Mamy zatem kolejny plus, który pokazuje, że interfejs Tajwańczyków tworzony jest dla użytkowników i dla ich indywidualnych potrzeb.

HTC U (Ocean) zaoferuje również rozszerzone ustawienia dla aparatu. Głównie rozchodzi się tutaj o HDR+, która pozwoli na podgląd w czasie rzeczywistym. Nie będziemy musieli czekać z oceną efektu aż zrobimy zdjęcie. Będziemy to mieli na ekranie już wcześniej! Warto również wspomnieć o opcjach nagrywania wideo. Tam znajdziemy Smart Video Zoom oraz 3D Audio, czyli rejestrowanie dźwięku przestrzennego. Co więcej, pojawi się też Hi-Res Recording – nagrywanie bezstratne za pomocą czterech mikrofonów. 

Pozostając dalej w temacie multimediów, HTC U zaoferuje technologię BoomSound oraz USonic – będziemy w stanie stworzyć własne profile dźwięku na podstawie otoczenia i szybkim sposobem wybrać nas interesujący, może to być profil dla domu, a może też dla zatłoczonego miejsca. Na pokładzie nie zabraknie też głośników stereo. Jak mogliśmy już zobaczyć na renderze, nie znajdziemy w smartfonie złącza słuchawkowego Jack 3.5 mm. Będzie jednak USB typu C, port ten posłuży również do przesyłu dźwięku.

Co dalej? HTC U Sense Link, czyli bezprzewodowa wymiana plików między telefonem a komputerem.

Specyfikacja techniczna urządzenia nastraja optymistycznie.

HTC U ma zostać wyposażony w najnowszą jednostkę Snapdragon 835, czyli procesor identyczny, jak w modelu Galaxy S8 i S8+ Samsunga. Podążając za dotychczasowymi informacji, na rynku mają się pojawić dwie wersje. Jedna oferująca 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej oraz druga z 6 GB RAM i 128 pamięcią wewnętrzną. HTC może jednak zmienić zdanie i wypuścić tylko jedną konfigurację, a przynajmniej postawić na jednakową ilość RAM. Znajdujący się we flagowcu ekran (pokryty Gorilla Glass 5) ma mieć przekątną 5,5-cala i wyświetlać obraz w rozdzielczości WQHD.

Bateria 3000 mAh z technologią szybkiego ładowania QuickCharge 3.0 ma nam zapewnić całodniową zabawę z urządzeniem.

Muszę zapytać: da HTC radę w tym roku?

źródło: Android Headlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.